Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

O přírodovědné příměstské tábory v Karviné je velký zájem, jsou naplněné už v únoru

  • Karviná,

Příměstské tábory Přírodovědné stanice v Karviné byly kapacitně naplněny už v únoru. Děti rády tráví čas v přírodě a péčí o zvířata a tento typ tábora jim všechno umožňuje.

Přírodovědná stanice v Karviné, která spadá pod SVČ Juventus je mezi dětmi velmi oblíbená. Svědčí o tom nejen už v únoru plně obsazené příměstské tábory, ale i zájem o kroužky, které tady fungují.

Zdeňka Szczerbová, vedoucí příměstského tábora:  "Mnoho dětí nemá doma zvířátko žádné třeba kvůli alergii nebo mají doma své zvířátko, ale ne takové, jako je tady, mají je rády a chtějí se k nim dostat blíž."

Děti se také každý den starají o hlodavce, křečky, morčata, králíky, ale i o ježky nebo plazy v teraristice. Kromě péče o zvířata čeká na děti pestrý program týkající se přírody, včetně výletů.

Zdeňka Szczerbová, vedoucí příměstského tábora: “Dneska se děti zabývají tvorbou různých krajin a máme pozvaného i lektora ze stráže přírody Mionší, který bude mít s dětmi interaktivní besedu."
anketa, děti z příměstského tábora: “Líbí se mi tady, když si hrajeme s křečky a mamka chtěla vyzkoušet,jak mi to půjde." "Baví mě t hrát různé hry, dozvídám se tu různé věci, třeba kolik let se konkrétní zvíře dožije a tak různě."

Stává se, že i po dovršení hranice věku členství v kroužku, zůstávají někteří se stanicí v kontaktu. Stávají se instruktory nebo vedoucí a pomáhají s chodem stanice.

Kristýna Gasiorová, programový vedoucí tábora: "Já sice vedu tréninky i v jiných organizacích, ale z tohoto kroužku, když jsem tady chodila, jsem si hodně odnesla, hlavně lásku k přírodě a vždycky se tu ráda vrátím."

Přírodovědné příměstské tábory se do konce léta uskuteční ještě dva. Od září sem pak začnou děti opět docházet do kroužků.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků