Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karviná vydává pro občany nEKOnečné sáčky zdarma

  • Karviná,

Karviná se dlouhodobě řadí mezi města, kterým životní prostředí není lhostejné. Nově si přes tři tisíce karvinských domácností může zdarma vyzvednout nEKOnečné sáčky, které se dají použít na pečivo nebo ovoce a zeleninu.

Od 3. srpna 2020 bude město zdarma vydávat pro zájemce nekonečné sáčky na pečivo, ovoce a zeleninu a to z ekologických důvodů. Záměrem je snížit spotřebu mikrotenových sáčků zvláště v době pandemie. Nekonečné sáčky jsou průhledné. látkové,o rozměru 37 cm x 37 cm, s jednobarevným potiskem loga města, pratelné na 40°C.

Jana Maierová, vedoucí Odboru komunálních služeb MMK: “Odbor komunálních služeb Magistrátu města Karviné se rozhodl pořídit tzv. “fruksaky”, jsou to látkové sáčky, které je možné opakovaně používat na ovoce, zeleninu nebo pečivo. Budeme je rozdávat od 3. srpna, máme jich celkem 9 tisíc a do každé rodiny rozdáme tři kusy těchto sáčků.”

Pro tyto nekonečné sáčky si mohou přicházet lidé s trvalým pobytem na území města. Pro vyzvednutí tří kusů postačí prokázat se průkazem totožnosti. Nekonečné sáčky si mohou občané města Karviné vyzvednout zdarma v úřední dny, a to: pondělí a středu vždy od 7:30 h do 17:30 h na budově „B“ Magistrátu města Karviné, 1. patro, v kanceláři č. 62 nebo 59/2, na ulici Karoĺa Śliwky 618, Karviná-Fryštát.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy