Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V karvinské MŠ Prameny se připravuje Montessori třída, otevřena bude v září

  • Karviná,

Mateřská školka Prameny v Karviné chystá od září otevření první Montessori třídy. Tento způsob výuky a vzdělávání zavádí do školství město Karviná na žádost rodičů.

Od nového školního roku se otevře v jedné z karvinských školek třída s prvky Montessori. Převládat budou pomůcky, které děti od tří do šesti let učí být samostatné v běžných denních činnostech. Motto Montessori pedagogiky je totiž “Pomoz mi, abych to dokázal sám.”

Andrzej Bizoń, náměstek primátora Karviné: "Smyslem toho všeho je, že jsme zachytili důrazné dotazy ve městě Karviná, jestli něco takového chystáme otevřít. Víme, že rodiče jezdili do Bohumína a do Českého Těšína, samozřejmě jsou i soukromé subjekty, ale je to jedna z alternativ školství a bude to v rámci veřejného školství."

Po dohodě s vedením Mateřské školky Prameny vznikne první taková třída právě tam.

Dagmar Glatzová, ředitelka ZŠ a MŠ Prameny Karviná: “My od září otevíráme novou třídu v MŠ Prameny, bude využívat prvky Montessori pedagogiky, je to pro nás velká výzva a uvidíme, jak se nám ji podaří naplnit


V běžném denním režimu děti v Montessori třídě pracují buď kolektivně nebo samostatně. Pro tuto práci mají vyhrazený prostor na svém vlastním koberečku.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy