Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V NSP Karviná-Ráj vzniklo Moravskoslezské oční centrum, otevře speciální ambulanci pro děti

  • Karviná,

V karvinské rájecké nemocnice vzniklo z tamního očního oddělení Moravskoslezské oční centrum. Patří k jednomu z nejlépe přístrojově vybavených pracovišť v celé České republice. Už v září otevírá například speciální dětskou oční ambulanci.

Moravskoslezské oční centrum se nachází v Nemocnici s poliklinikou v Karviné-Ráji a vzniklo díky dlouhodobému rozvoji tamního očního oddělení. zajišťuje péči na vysoké odborné úrovni, využívá moderní prvky telemedicíny, díky které je propojeno se svými detašovanými pracovišti v Orlové, Havířově, Moravské Ostravě a Ostravě Porubě.

Jiří Slepánek, primář Moravskoslezského očního centra: “Naše spektrum činnosti se odvíjí od toho, co bylo a rozhodli jsme se, že od září se začneme věnovat i dětským pacientům. vytváříme speciální oční ambulanci na vyšetření malých dětí, protože máme signály, že je nedostatek péče o tyto malé pacienty. Nejen, co se týče šilhání, ale i vrozených vad a podobně.”

Zdravotníci budou také za malými pacienty díky spolupráci s odborem školství magistrátu města Karviné docházet přímo do mateřských škol a základních škol.

Jiří Slepánek, primář Moravskoslezského očního centra: "Hlavně chceme podchytit vady v nejútlejším věku dětí. Máme přístroj, který ve spolupráci s krajem pořídíme. Umožní, abychom chodili do školek a škol a na místě budeme dělat depistáž. Pokud se potvrdí, že tam hrozí onemocnění nebo vada, tak zahájíme léčbu."

Přístrojové vybavení Moravskoslezské oční centrum neustále obnovuje, momentálně disponuje třemi 200stupňovými kamerami, které v různých vlnových délkách světelného spektra snímají oční pozadí a slouží k diagnostice onemocnění očního pozadí. Díky tomu může centrum nabídnou pacientům nejpřesnější diagnostiku a včasné zaléčení onemocnění sítnice.

Jiří Slepánek, primář Moravskoslezského očního centra: "Provádíme vyšetření zeleného zákalu na přístrojích, které má málokdo. Stejně tak se věnujeme rohovkové poradně, vyšetření suchého oka, což je problematické onemocnění zvláště u žen po čtyřicítce. Věnujeme se i cukrovce. Cukrovkářů přibývá. Otevíráme od září speciální diabetologickou poradnu a budeme spolupracovat s diabetiky, protože jsme schopni vidět změny dřív, než jsou vidět u jiných lékařů. Můžeme je zjistit dřív, než mají potíže."

Kromě toho funguje v centru nová recepce. Pacienti jsou objednáváni přímo na určitou hodinu.

Jiří Slepánek, primář Moravskoslezského očního centra: ”Což je v dnešní době, kdy se nemají shlukovat, velmi důležité, protože můžeme jejich příchody časovat a plánovat dopředu. Máme objednávkový systém, s větší bezpečností pro pacienty a s menším tlakem v ambulancích.”

Zdravotníci z Moravskoslezského centra budou také přítomni na akci města a to je Barevný podzim a Týden mobility.

Věra Murínová, mluvčí NsP Karviná-Ráj: " 18. září budeme mít v parku Boženy Němcové stánek, kde budou zdravotní sestry měřit mobilním přístrojem děti. Mohou sedět na klíně svých rodičů a bezpečně se nechat otestovat. V případě, že to bude potřeba, tak se domluví termín u nás."

Moravskoslezské oční centrum chystá také seminář pro diabetology a praktické lékaře, kde je seznámí s novinkami centra a také se v listopadu uskuteční seminář pro oftalmology. V Moravskoslezském očním centru pracuje sedm atestovaných lékařů. Kromě lékařů z Ostravy, Orlové a Havířova spolupracují i s polskými lékaři.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy