Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Házenkáři HCB Karviná vstupují do sezony v obměněné sestavě, v týmu jsou i dva dorostenci

  • Karviná,

Manšaft extraligových házenkářů vstupuje do nové sezony poprvé pod vedením trenéra Michala Brůny. Letní příprava pod jeho vedením dopadla na výbornou, a i když sestava dostála změn, útočit chtějí hráči opět na přední medailové příčky.

Extraligové boje v nové sezóně odstartují už za pár dní, nově pod vedením Michala Brůny, který převzal funkci trenéra po Marku Michaliskovi. Ten je v současnosti generálním manažerem klubu. Připraveni jsou dobře, svědčí o tom vyhrané přípravné zápasy.

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: "Máme odehraných 5 zápasů těžkých s polskými týmy, které jsme všechny vyhráli, takže za mě super."

Oproti loňské sezoně se výrazně obměnil kádr.

Marek Michalisko, generální manažera klubu: "Nám skončil v týmu Honza Zbranek, Radim Chudoba, Marek Monczka, Michal Brůna a Roman Chosik, který skončil s házenou a pracuje v Americe."Naopak do týmu se zpět po dvou letech vrátil z Německa Slavomír Mlotek, z Dukly Praha přibyl talentovaný Vojta Patzel a do přípravy se zapojili i dva hráči dorostu Miroslav Halama a sedmnáctiletý Petr Široký.

Miroslav Halama, hráč HCB Karviná: "Jsem byl potěšen, když se mi trenér Brůna ozval. V Áčku je to jiné, než v dorostu, ale když člověk chce, tak to zvládne."

Petr Široký hraje házenou deset let.

Petr Široký, hráč HCB Karviná: "Takovou šanci nedostane každý, dostat se do Áčka hned z dorostu, a ještě hrát za starší dorost rok, budu se snažit to využít, jak nejlépe to půjde."

Novinkou pro fanoušky bude nový fanshop. Spuštěn by měl být do začátku ligy. Házenkáři si určili za cíl i letos zabojovat o přední medailové příčky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy