Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Karvinském moři se prezentoval projekt POHO 2030, lidé viděli i exhibici jetsurfařů

  • Karviná,

Karvinské moře se stalo vyhledávaným místem odpočinku místních obyvatel i návštěvníků z okolí. Ještě před prázdninami se městu podařilo zatraktivnit toto místo písečnou pláží s moly, lavičkami a vybudovalo i cyklostezku. V rámci projektu POHO2030 se tady také o víkendu uskutečnila exhibice na motorových surfech.

Návštěvníci Karvinského moře měli v sobotu jedinečnou možnost seznámit se s krajským projektem POHO2030 a také se podívat na exhibici závodníků na motorových surfech. Projekt POHO2030 má za cíl kompletní transformaci pohornické krajiny.

Jiří Staš, projektový manažer, Moravskoslezské Investice a Development: "Máme velké projekty typu transformace energetiky, dopravy atd., tak i využití potenciálu krajiny sportovní, kulturní a dalších témat. Plány máme jak v souladu s územním plánem, tak i s představami města o využití toho prostoru. Naší snahou a úkolem je transformovat prostředí tak, aby se stalo investorsky tak společensky atraktivní. Při příležitosti těchto akcí si vážíme spolupráce s městy, v tomto případě je to Karviná."


Karvinské moře je příkladem postupné přeměny pohornické krajiny na místo k relaxaci a odpočinku.

Andrzej Bizoń, náměstek primátora: "Pohornická krajina POHO2030 má ve svém portfoliu několik míst v kraji. Karvinské moře je jeden z objektů zájmu, kříží i cyklotrasy a je to vhodné místo k odpočinku a rekreaci. Chceme na Karvinském moři rozšiřovat služby pro naše spoluobčany a a dnešní den je ukázkou toho, že Pohornická krajina chce ukázat, že i na takových místech se dá i sportovat."Karvinské moře nabídlo i ukázku nového vodního sportu a nabídlo zázemí i jezdcům na motorových surfech.Daniel Kolek, provozovatel Jetsurf Silesia
: "Funguje to tak, že nalijete do nádrže benzín, je tady motor, celé srdce toho surfu. Je tady páčka, používáte k nastartování tento magnet. Abyste mohli stát na jetsurfu, používáte vázání. Vložíte nohu dovnitř a pohybujete se nakláněním těla. Jetsurf se na vodě pohybuje až 60km/h."

O ukázku na Karvinském moři se postarali jezdi světového žebříčku. Součástí akce byla i ukázka činností složek integrovaného záchranného systému, přítomni byli například vodní záchranáři nebo hasiči. Postupná přeměna Karvinského moře sklidila u obyvatel města velký ohlas, město bude v úpravách pro velký zájem pokračovat.

Andrzej Bizoń, náměstek primátora: "Budeme se snažit, abychom v příštím roce rozšířili pláž nebo prostranství, aby se tady občané měli dobře."
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy