Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mladým lidem pomáhá v Karviné Podnikatelský inkubátor. Pomoc našli i polští designéři

  • Karviná,

V Karviné funguje úspěšně podpora mladých začínajících podnikatelů. Zázemí, pomoc a poradenství najdou nejen v Business gatu, ale i v Komunitním centru Archa.

Konrád a Olga jsou mladí polští designéři, kteří chtějí stavět interiérové
stěny z rostlin. Pomoc v rozjezdu podnikání našli v Podnikatelském inkubátoru pro mladé.

Kateřina Piechowicz, mluvčí společnosti Heimstaden: “Tento projekt vznikl v rámci Podnikatelského inkubátoru pro mladé, který se realizuje v Centru pro podporu podnikání, které Heimstaden dlouhodobě financuje a také ho založil. Já jsem za to ráda, protože od začátku jsme chtěli podporovat místní mladé podnikatele, kteří mají nápad a bojí se ho rozjet. Věřím, že takových projektů bude více ku prospěchu místní komunity.”
Konrád Kwieciński, začínající podnikatel: "Vytvořili jsme projekt, ve kterém nás Zuzana Palová podporovala a podařilo se získat finanční prostředky z města Karviná, abychom vytvořili zelené stěny pro organizace, které tady fungují."
Nikol Mináriková, oddělení strategií a plánování MMK: "To hodnotila hodnotící komise projektu, je to inovativní nápad, dlouho tady nic takového nebylo, takže jsme velmi spokojeni."

První zelená stěna byla zrealizována právě v Komunitním centru Archa. Další budou umístěny v Business Gatu, na magistrátu a v regionální knihovně.Olga Michalska , začínající podnikatelka:
"Ta stěna se skládá ze třech modulů, máme zavlažování, které nepotřebuje elektřinu. Dekor vznikl z recyklovaného materiálu, jsou to palety, které byly upraveny do mozaiky."

Květinové stěny harmonizují okolí a vytváří lepší prostředí. Vyžadují minimální péči. Materiál a realizaci zaplatil karvinský magistrát.

Nikol Mináriková, oddělení strategií a plánování MMK: "Kdyby náhodou měl ještě někdo zájem požádat si o dotaci na jakýkoliv projekt z oblasti kultury, ekologie, práce s mládeží či seniory, má stále možnost do 31.8. V případě, že by tento termín nestihli, pak mohou do 30. září, hodnoceny do poloviny října."Prostřednictvím projektového inkubátoru pro mladé by se mohlo v roce 2020 realizovat až šest sociálních projektů, které bude provádět přibližně 30 mladých lidí.

Zuzana Palová, ředitelka Centra pro podporu podnikání a zaměstnanosti: "Když si ti mladí lidé vytvoří nějaký malý neziskový projekt, tak se na tom naučí hodně věcí, plnit termíny, projektově přemýšlet, fungovat s finančním kapitálem a je to pro ně obrovská zkušenost."

Inkubátor nabízí pomocnou ruku nejen lidem z Karvinska, ale i z širšího okolí, potažmo lidem z Polska, Konrád a Olga jsou toho příkladem.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy