Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karvinské hornické nemocnici funguje výkonnější magnetická rezonance

  • Karviná,

V rámci postupné obměny přístrojové techniky radiodiagnostického oddělení pořídila Karvinská hornická nemocnice novou magnetickou rezonanci za více jak 16,5 milionu korun. Jedná o upgrade původního přístroje za modernější typ skeneru, bez nutnosti stavební úpravy a uzavírání pracoviště.

Radiodiagnostického oddělení v Karvinské hornické nemocnici má k dispozici výkonnější a modernější přístroj magnetické rezonance. Obnova původního přístroje, který tady fungoval nepřetržitě 14 let, zaplatila nemocnice ze svých prostředků.

Roman Najder, primář Radiodiagnostického oddělení v KHN: "Došlo ke zkvalitnění gradientních systémů, radiofrekvenčních systémů, díky tomu, že jde dopředu i softwarové vybavení, můžeme používat sekvence, které jsou časově kratší a je kvalitnější výstup, kvalitnější obraz."

Z celého přístroje zůstal pouze původní magnet o síle magnetického pole 1,5 Tesla.

Roman Najder, primář Radiodiagnostického oddělení v KHN: "Vše se znovu ocívkovalo,vybavilo, je nový hardware, software."

Jana Múčková, radiologická asistentka: "Teď ten magnet je vlastně šikovnější, chytřejší, pomáhá nám v nastavení a usnadňuje nám trochu i práci."

Doby samotného vyšetření pacientů se díky vylepšení zkracuje v řádech minut. Nejčastěji jsou k vyšetření na magnetické rezonanci objednáváni pacienti z neurologie, ortopedie a spondylochirurgie, ale i pacienti z jiných oborů – například onkologie, gastroenterologie, nebo urologie.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy