Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Montessori dětská skupina v Centru pro rodinu Sluníčko bude fungovat už od 6 hodin

  • Karviná,

V karvinském Centru pro rodinu Sluníčko už hezkou řádku let funguje takzvaná Montessori dětská skupina. Nově tady pedagogové vycházejí vstříc pracujícím rodičům, skupina bude fungovat už od šesté hodiny ranní.

V karvinském Centru pro rodinu Sluníčko funguje dětská skupina s Montessori prvky už sedm let.

Lenka Kalniková, ředitelka Centra pro rodinu Sluníčko Karviná: "Naše zkušenosti práce s malými dětmi začala už v roce 2010, kdy jsme dělali denní hlídání dětí. V roce 2012 nás zaujala myšlenka Montessori, otevřeli jsme klub a v roce 2013 jsme otevřeli dětskou skupinu. Mohou sem přicházet děti od dvou let, je tady celodenní péče o ně."

Od září nabídne Centrum pro rodinu Sluníčko rodičům rozšířenou dobu fungování Montessori dětské skupiny.

Lenka Kalniková, ředitelka Centra pro rodinu Sluníčko Karviná: "Podle zkušeností víme, že rodiče pracují i ve směnách a službách, takže od září rozšiřujeme službu a to od 6 do 17. hodin. Pokud rodiče mají zájem a chtějí přihlásit dítě do dětské skupiny, máme teď program na adaptační období, kdy si mohou v září a říjnu vyzkoušet za zvýhodněných podmínek."

Mottem Montessori pedagogiky je “Pomoz mi, abych to dokázal sám”. V běžném denním režimu děti pracují buď kolektivně nebo samostatně. Pro tuto práci mají vyhrazený prostor na svém vlastním koberečku.

Monika Gřešicová, vedoucí dětské skupiny Montessori: "Děti si hrají s pomůcky, zlepšují motoriku, zlepšuje se mluva, pracujeme s přírodními materiály."

Děti si pomůcky sami vybírají, přinášejí a po skončení činnosti také sami, občas s mírnou pomocí učitelek, odnášejí a kobereček stáčí a uklízí zpět na své místo. Učí se samoobsluze, zvádají si sami nalít čaj nebo namazat chleba.

anketa: děti z Montessori dětské skupiny: "Já tady ráda maluji, pracuji s pomůckami, spinkám, chodím na zahradu a ráda tu jsem s kamarády." "Na koberečku jsem skládala písmenka. Ukazujeme počasí, ukazujeme nálady, jaké máme."
Lenka Kalniková, ředitelka Centra pro rodinu Sluníčko Karviná: "Důležité je to, že pracujeme s dětmi od dvou let, ale i pro starší máme tady kvalitní program a od od září chystáme i program pro děti, které se chystají na zápis do první třídy, tak nabízíme Klub předškolák."

Více informací najdete na webových stránkách centra. Montessori dětská skupina vás zve i na den otevřených dveří, který se uskuteční 9. září.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy