Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Basketbalisté TJ Sokol Karviná mají novou tréninkovou pomůcku, podávací střelecký stroj

  • Karviná,

Basketbalisté TJ Sokol Karviná využívají při trénincích novou pomůcku. Jde o podávací střelecký stroj, který pomáhá hráčům zlepšovat techniku střelby, podívejte se na reportáž.

Tréninky v přípravné fázi karvinských basketbalistů vypadají teď trochu jinak. Zatímco na jedné polovině tělocvičny trénují hráči signály a systém v útoku, na druhé straně tělocvičny se individuálně nacvičuje střelba. A to díky nově zakoupené pomůcce. Jde o podávací střelecký stroj pro zdokonalování střelby, který basketbalistům pomohlo zakoupit město.

Andrzej Bizoń, náměstek primátora: “Každoročně TJ Sokol Karviná dostává dotaci z města a minulým rokem i na doporučené sportovní komise, byl zakoupen tento stroj. Díky tomu stroji se dostávají na přední příčky v útoku, je to velká zbraň, protože to moduluje a přeji jim výborné výkony a ať se jim daří."
Petr Sodomka, trenér TJ Sokol Karviná: “Tento stroj dovede měnit pozice, má sedm pozic na střelbu nebo jsou pěti poziční. Tento stroj dovede podávat míče ve více variantách, rychleji, pomaleji, více do výšky.”

Střelecký stroj hráči uvítali.

Jan Landor, hráč TJ Sokol Karviná: "Je to přínos pro klub, má to málo klubů v republice, jsme rádi, že to máme v Karviné. Je to i přínosem v tom, že je tu vysoká výška a musí se hráči naučit oblouk, to je dobré pro mládež.”
Roman Hamrus, starosta TJ Sokol Karviná: "Chci poděkovat městu Karviná, za to, že nám na ten stroj pomohla finančně přispět. Ta mašina není běžná v ČR, má ji pouze pět nebo šest klubů. V basketbale je důležitá jednak dynamika, i individuální činnosti a týmová souhra, nelze se soustředit pouze na střelbu a pominout systém a opačně.”

Přípravu zahájili basketbalisté už v červenci. Mají za sebou soustředění i přípravný zápas s prvoligovou Žilinou, kde vyhráli o tři body.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy