Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné otevřeli Happy domeček, prioritně bude nabízet aktivity pro rodiče s dětmi

  • Karviná,

V Karviné byl slavnostně otevřen růžový Happy domeček, který nyní pořádá pravidelné aktivity pro rodiče s dětmi. Připraveno je zázemí vybavené potřebnými pomůckami včetně malé tělocvičny.

Růžová vila v centru města začala sloužit nejen široké veřejnosti, ale především dětem a jejich rodičům. Slavnostní zahájení aktivit v Happy domečku za účasti zástupců města a hostů se uskutečnilo uplynulý týden. Odstartovaly všechny činnosti a kroužky, zázemí se nachází v prvním patře.

Ivana Reisová, lektorka: "Pro rodiče s dětmi do tří let máme připraveno plavání, skupinové cvičení až do tří let a hudebně pohybový program Notička. Domeček jsme vybavili speciální pomůckami, třeba Montessori, ale jsou tady běžné věci, jako pastelky, lepidlo a barvy, víme že děti v předškolním věku potřebují rozvíjet všechny oblasti, tak se na ně chceme zaměřit."

Aktivity pro děti předškolního věku jsou připraveny na každé všední odpoledne.

Ivana Reisová, lektorka: "Ty se zaměřují na hudbu a tanec, také na hudbu a rytmiku a práce s notičkami, tóny, aby se děti seznámily se základy hudby a uměly si ji prožít."

Nebude chybět ani dílny pro malé švadlenky a kutily.

anketa: maminky s dětmi: "Aktivity v domečku budeme rády využívat, už tady chodíme do kavárny s malou. Přihlásily jsme se do Notičky, protože malá miluje hudbu a hudební nástroje." "Myslím si, že je to tady hodně využitelné pro děti hodně věkových kategorií, takže super."Spodní část domečku, s kavárnou a hernou bude pro veřejnost otevřena od 8 do 18 hodin.

Zuzana Kolebačová, zakladatelka a provozovatelka Happy domečku: "Co se týká víkendu, je možno využít hernu dole a kavárničku. Chystáme i další programy, sobotní a nedělní, kdy budeme využívat dopoledne k různým společným aktivitám v rámci našeho domečku.” Nové možnosti trávení volného času pro rodiče a děti se zrodily ve spolupráci s odborem sociálním magistrátu města.

Martina Smužová, vedoucí Odboru sociálního MMK: "Já si myslím, že tohle je úžasná věc, která tady vznikla. Mají tady maminky i tatínkové zázemí k tomu, aby se mohli setkávat, vzájemně se podporovat a získávat příklady dobré praxe."Od října nabídne Happy domeček i různé workshopy, besedy a přednášky na různá témata. K dispozici mají návštěvníci i zahradu vybavenou dětskými atrakcemi a nechybí ani knihobudka.

Nahlásit chybu
Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

V-TRADE, s.r.o. - Bohumín
Bohumín
od 3 200 Kč/měsíc

Detail