Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karviná se stala Skokanem roku v soutěži Elektrooskar

  • Karviná,

V Moravskoslezském kraji odevzdali lidé do sběrných míst téměř 4 tisíce tun elektra. Města a obce, ve kterých se vytřídilo nejvíc, byly také oceněny. Například Karviná se v soutěži Elektrooskar stala Skokanem roku.

Obce, jejichž občané nejlépe třídí komunální odpad, získávají každoročně prestižní oceněnÍ v pořádaných soutěžích, které jsou součástí krajské informační kampaně zaměřené na podporu sběru separovaného odpadu ve městech a obcích České republiky. Letos si Karviná zasloužila za loňský sběr elektrospotřebičů ocenění v kategorii Skokan roku v soutěži Elektrooskar. Předání proběhlo na radnici.

Michal Jurda, zástupce společnosti ELEKTROWIN: "Město Karviná mělo nárůst 40 procent sběru elektrospotřebičů meziroční. Je tam za rok 2019 - 86 procent a v roce 2018 - 61 procent, ten skok v těch tunách je opravdu obrovský. Je to soutěž, která je už v naší společnosti několik let a jsme hrdí, že i tato velká města se mohou do těchto soutěží zařadit a jsou úspěšná."

Lukáš Raszyk, náměstek primátora: "Určitě nás to překvapilo a příjemně. Jsme rádi, že naši občané takto hodně třídí, díky za to, ten nárůst je obrovský. Doufám, že to v příštím roce zopakujeme a budeme takto třídit dál."

Nejčastější vytříděnou komoditou jsou lednice, pračky, myčky a mikrovlnky.

Jana Maierová, vedoucí Odboru komunálních služeb MMK: "K tomuto ocenění určitě přispělo to, že jsme pořídili do sběrného dvora wintejnery a máme navýšenou i četnost svozů."

Celkově bylo v roce 2019 odevzdáno v Moravskoslezském kraji 3 974 tun elektra. V rámci obcí do 10 000 obyvatel zvítězilo město Frýdlant nad Ostravicí a nad 10 000 obyvatel získal cenu Nový Jičín.Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků