Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Gymnázium Karviná bude mít ještě letos nové multifunkční sportoviště

  • Karviná,

Gymnázium Karviná modernizuje venkovní sportovní hřiště. Studenti se mohou těšit na nový umělý trávník, vybudováno bude i workoutové hřiště nebo sektor pro vrh koulí. Finančně na přestavbu areálu přispěl Moravskoslezský kraj.

I když karvinské gymnázium, stejně jako ostatní školská zařízení, zeje kvůli distanční výuce prázdnotou, v areálu je rušno. Momentálně tady probíhají práce na modernizaci výkonného multifunkčního sportoviště.

Miloš Kučera, ředitel Gymnázia Karviná: "To nové hřiště bude stát v půdorysu toho starého, které už nesplňovalo požadavky dnešní doby, bylo prohliněné."

Hřiště se bude skládat z 200 metrů dlouhého oválu s umělým povrchem. Jedna rovinka bude zakončena doskočištěm pro skok daleký a druhá bude umožňovat klasickou sportovní disciplínu 100 metrů na čas.

Miloš Kučera, ředitel Gymnázia Karviná: "V těch obloucích vznikne tady před námi sektor vrh koulí a v druhém oblouku vznikne workoutové hřiště a ještě tam bude streetballový koš, takže i basketbal na jeden koš se bude moci u nás provozovat. "

Aby se jednotlivé činnosti daly provozovat souběžně, bude fotbalové hřiště odděleno vysokou sítí.

Josef Štipčák, strojník: "Momentálně navážíme pod asfalt frakci 032, zároveň se to válcuje, hutní."


 Hřiště budou využívat i házenkáři pro kondiční cvičení a tréninky.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků