Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Úřad práce otevřel v OKD mobilní poradenská střediska, pomohou propuštěným horníkům

  • Karviná,

Úřad práce nabízí pomocnou ruku všem, kterých by se v budoucnu mohlo týkat hromadné propouštění v OKD po ukončení těžby v Dole Darkov a Dole ČSA. Na třech místech otevřel mobilní poradenská střediska.

Úřad práce otevřel tento týden na třech místech v prostorách dolů OKD mobilní poradenská střediska.

Naďa Chattová, mluvčí OKD :„Mobilní střediska máme na třech lokalitách, na Dole Darkov, ČSA a také Dole ČSM. Zaměstnanci úřadu práce a také naši personalisté budou plně k dispozici pro naše zaměstnance v jejich pracovním prostředí.”

Pracovníci úřadu práce ve střediscích poskytují veškeré služby a poradenství.

René Vašek, ředitel Kontaktního pracoviště ÚP ČR v Karviné: "Hlavním cílem fungování těchto našich středisek je snaha, aby tito zaměstnanci našli jiné vhodné zaměstnání tak, aby se nemuseli vůbec registrovat evidovat na úřadu práce, popřípadě aby h doba jejich evidence byla co nejkratší."

Mimo jiné jsou horníkům nabízena široká škála rekvalifikačních kurzů, které zvýší jejich šanci uplatnění na trhu práce a v co nejkratší době najít zaměstnání.

René Vašek, ředitel Kontaktního pracoviště ÚP ČR v Karviné: "Z dlouhodobého hlediska je největší zájem o rekvalifikace typu svářečských kurzů a rozšíření řidičských oprávnění typu C nebo C,E. V poslední době evidujeme zvýšený zájem o rekvalifikace na společensky uznávaná povolání jako je ošetřovatel, sanitář nebo sociální pracovník, což z pohledu úřadu práce vítáme, hodnotíme pozitivně a všemožně podporujeme.”

Společnost OKD také na začátku října spustila program Nová šichta, který ve firmě funguje od roku 2014.

Naďa Chattová, mluvčí OKD: "Naši personalisté nejčastěji pomáhají zpracovávat zájemcům životopis, pomáhají s orientací na trhu práce i s vyhledáváním vhodných pracovních nabídek. V případě zájmu připravíme zájemce i na pohovor a zajistíme i externí sociální a psychologické poradenství."

Program Nová šichta také úzce spolupracuje s firmami v Moravskoslezském kraji, program je otevřen i pro další firmy, které se mohou přihlásit.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy