Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vojáci Armády ČR pomáhají v krajských nemocnicích se základní péčí o pacienty

  • Karviná,

Ve všech krajských nemocnicích Moravskoslezského kraje nově pomáhá armáda, nakažen je totiž velký počet zdravotníků. Vojáci pomáhají se základní péčí o pacienty na COVID jednotkách a na odděleních ARO a JIP.

Šest vojáků Armády České republiky, konkrétně ze 102. průzkumného praporu generála Karla Palečka v Prostějově přijelo do karvinské rájecké nemocnice pomáhat se základní péčí o pacienty.

Jiří Hudec, velitel ze 102. průzkumného praporu generála Karla Palečka v Prostějově:  "Všichni vojáci disponujeme kurzem Combat LiveSafer, což je poskytnutí pomoci v bojových podmínkách a zajištění předlékařské péče. Jedná se o vojenský kurz, Zde v nemocnici můžeme poskytovat pomoc pouze za dozoru zkušených zdravotníků."

Pomáhat mohou s úkony jako je např. s podáváním jídla, osobní hygienou, transportem lůžek, s doplňováním materiálu a dezinfekcí prostor.

Věra Murínová, mluvčí NsP Karviná-Ráj: "V nemocnici máme v současné době 85 nakažených zaměstnanců z toho 10 lékařů a 75 zdravotních sester, proto jsme o pomoc požádali Armádu ČR a jsme rádi, že můžeme využít jejich podpory."

Vojáci posílili personál i v dalších moravskoslezských nemocnicích. I tam zastupují nakažené zdravotníky. Celkem jich je čtyřicet.

Martin Gebauer, náměstek hejtmana MSK: “Určitě to bylo potřeba, to nasazení, protože velmi uleví /je to sice jen 40 lidí na MSK, ale opravdu uleví těm nemocnicím, kde ty nemocnice už jedou na dřeň bych řekl."

S pomocí Amády ČR se počítá prozatím do konce listopadu.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků