Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pro kapacitně větší školy je nařízené testování žáků organizačně náročné

  • Karviná,

V pondělí se do školních lavic vrátily děti z prvního stupně základních škol. Podmínkou bylo, aby byl každý školák před vyučováním testován. Zvládnout vše organizačně tak, aby byla dodržena všechna opatření nařízená vládou, bylo náročné, zvláště ve školách s větším počtem žáků, jako například v Karviné, na Základní škole Dělnická.

Základní škola Dělnická patří ke kapacitně největším školám v regionu a zvládnout otestovat každého školáka, učitele, uklízečky nebo kuchařky, bylo organizačně velmi náročné. Zvláště, když na přípravu mělo vedení školy doslova pár hodin.

Petr Juras, ředitel ZŠ a MŠ Dělnická: “Já jsem celý subjekt rozdělil na pět podčástí. Jednou jsou mateřské školky U Máji a U Vilíka, pak je školní jídelna, družina a tato hlavní budova."

V rámci rotační výuky tento týden do školy přišli žáci první, druhé a páté třídy, celkem 170 dětí. Příští týden se budou učit třeťáci a čtvrťáci, v počtu 120 dětí.

Petr Juras, ředitel ZŠ a MŠ Dělnická: “Tuto skupinu, tzn. 1., 3. a 5. ročník, jsme rozdělili na tři části, aby se žáci neshlukovali před školou. Na těchto 14 dní máme připraveno 1 100 testů. Ty jsme v této chvíli rozdali a čekáme na další várku."

 Celkem se tady na této škole testovalo na 14 místech. Logisticky musely ve škole zvládnout nejen testování, ale i likvidaci použitého materiálu. I tak to první den proběhlo bez komplikací.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy