Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Studenti karvinské Střední školy ochrany osob a majetku mají za sebou maturity z tělocviku

  • Karviná,

Na závěr se ještě podíváme do tělocvičny Střední školy ochrany osob a majetku, kde studenti skládali maturitu z tělocviku. Porotě museli ukázat nejen základy sebeobrany, ale obhájit museli i teoretickou část v podobě znalostí ze světa sportu.

Studenti Střední školy ochrany osob a majetku v Karviné oboru Bezpečnostně právní činnost mají za sebou maturity z tělesné výchovy. Ty se skládají z ústní části, kdy maturanti obhajují a prezentují své seminární práce a odpovídají na vylosovanou otázku a také z praktické ukázky sebeobrany.

Petr Godál, zástupce ředitelky školy: "Po roce a půl bez nějakého cílevědomého tréninku je to velmi náročné, ale doufám, že nás studenti překvapí."

Seminární práce obsahovala téma, ke kterému měl maturant nejblíž, zaměřit se mohl na sport, bojové umění nebo policejní práci a podobně

Petr Godál, zástupce ředitelky školy: "Měli jsme 40 témat na výběr, vybrali si, co je zajímá, k čemu mají vztah, aby se jim to dobře zpracovalo."
Sára Halová, maturantka: "Já jsem měla seminárku o józe, pomáhal mi s tím pan Ferenc, protože on ji praktikuje."
David Vosáhlo, maturant: "Měl jsme tam české významné bojovníky, kteří nás reprezentují v celém světě."


V tělocvičně nechybělo ani takzvané “potítko”, místo, kde si mohl student do 15 minut shrnout odpověď na vylosovanou maturitní otázku.

David Vosáhlo, maturant: "Jsem si vybral techniku kopů. Musel jsem rozdělit nějak ty kopy, pak to předvést a využití v sebeobraně. byla to pro mě docela dobrá otázka, znám i horší, jsem spokojený s tím."
Sára Halová, maturantka: "Otázku jsem měla pevné údery, což bylo trochu těžší, ale dalo se to zvládnout."

Závěr maturitního dne patřil praktickým ukázkám sebeobrany. Vyučující i porotci byli sami zvědaví, jak se na fyzičce a technice provedení projevila několikaměsíční pauza.

Petr Godál, zástupce ředitelky školy: "Individuální příprava je složitá, ta sebeobrana se učí ve dvojicích, jinak to nejde naučit. Je tam nějaký metodický postup, který by měli dodržet i v té sebeobraně."
David Vosáhlo, maturant: "V praxi to probíhalo tak, že jsem si pouštěli videa s panem učitelem, nijak jinak to neprobíhalo, bylo to naprd. Já jsem dělal celý život judo, pro mě to bylo v pohodě, ale pro děcka, které to nedělají, tak pro ně to bylo těžké a snad to udělají."

říká maturant David Vosáhlo, který po maturitě plánuje studovat na Fakultě bezpečnostního inženýrství obor Ochrana obyvatelstva a krizový management.

Už 1.a 2.června všechny čeká ústní zkouška z odborných předmětů, jako je právo, kriminalistika a bezpečnostní přípravy. Po maturitě mohou tito studenti pokračovat studiem na vysoké škole, případně nastupují k policii, městským strážníkům nebo k Armádě ČR.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy