Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pro karvinskou pohornickou krajinu Je nutné připravit infrastrukturu

  • Karviná,

Důležitou součástí rozvoje programu POHO 2030 je přilákání návštěvníků do krajiny. Je proto nutné připravit infrastrukturu a další atraktivní místa v krajině, která budou mít svůj vlastní mobiliář, rozcestníky a další potřebné prvky pro návštěvníky.

video: TV Polar

V rámci rozvoje transformačního programu POHO 2030 se uskutečnil unikátní workshop POHO 3C. Kreativní firmy, architekti a návrháři nejen z Moravskoslezského kraje vymýšleli nejrůznější mobiliáře, rozcestníky a další důležité prvky z odpadních a inovativních materiálů, které se budou moci umístit na strategických místech v pohornické krajině.

Jiří Staš, projektový manažer: "V tom území chybí základní prvky jako značení, stojany pro kola, lampy, odpadkové koše. Naší snahou bylo zapojit místní firmy, kreativce z odlehlejších oblastí jako liberecká univerzita, ostravská Vysoká škola Báňská a další. Podařilo se navázat i spolupráci s architekty z Dánska."

Své nápady prezentoval i Jaromír Materna z Klimkovic.

Jaromír Materna, účastník workshopu: "Nemáme v návrhu nějakou konkrétní lavičku, konkrétní odpadkový koš, spíše je to takový souhrn, jak pracovat s odpadem podle nějakého manuálu, co z čeho vyskládat, kde to v krajině umístit a jak."

Workshop se stal příležitostí pro další propojování a vznik nových zajímavých projektů. Zároveň se tým POHO 2030 rozšiřuje o firmy a kreativce, kteří chtějí být aktivní a mohou pro pohornickou krajinu něco konkrétního udělat.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy