Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rekonstrukce tří historických domů na náměstí v Karviné pokračuje

  • Karviná,

Na podzim loňského roku začala oprava tří historických domů v centru Karviné. Uvnitř budovy se už rýsují nové prostory a začalo se i s opravou fasády. Všechny práce probíhají za dohledu památkářů.

Práce na rekonstrukci tří historických domů na Masarykově náměstí od podzimu výrazně pokročily. Uvnitř budovy se dokončují hrubé stavební práce v nových prostorných bytech a připravuje se i zázemí v nebytových prostorech. Začaly i práce týkající se opravy fasády.

Milan Válek, vedoucí projektu: "Ve spolupráci s Národním památkovým ústavem jsme řešili obnovu těch prvků tak, abychom se vraceli do původní doby. Bude takto vrácena i krytina, kdy bude původní k roku 1908. Na první střeše bude krytina bobrovka, na druhém čísle popisném bude břidlice a na posledním bude titanzinek."

Harmonogram plánovaných prací se dodržuje i přes menší zdržení kvůli archeologickému průzkumu na dvoře. Probíhají pravidelné týdenní kontrolní dny.

Lukáš Raszyk, náměstek primátora: "Stavba pokračuje tak jak má, máme tady i archeology, kteří při těchto stavbách se zúčastňují, mají tady své bádání, takže trochu nás to zdrží, ale myslím si, že se pořád máme na co těšit."
Milan Válek, vedoucí projektu: "Po skončení toho průzkumu budeme moci realizovat práce i na ležaté kanalizaci a na původní přípojce."

Uvnitř tří domů jsou už dispozičně založeny byty i nájemní jednotky.

Milan Válek, vedoucí projektu: "Máme téměř profese hotovy, taháme poslední rozvody, připravujeme se na omítky. Máme roztažené rozvody vody, topení, elektroinstalace, dotahuje se slaboproud, dodělává se vzduchotechnika, ta zabírá v rámci rozvodů největší prostor."

Současně také u dodavatele proběhla výroba oken a dveří, které se v těchto dnech montují.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy