Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Primátor Karviné řešil s obyvateli Karviné-Nového Města narušování občanského soužití

  • Karviná,

Rušení nočního klidu, znečišťování veřejného prostranství a narušování občanského soužití trápí obyvatele jedné ze čtvrtí Karviné-Novém Městě. Obrátili se proto s žádostí o pomoc na primátora města a vedení městské policie..

Obyvatelé žijící na ulici Zakladatelská a okolí a následně obyvatelé žijící na ulici Dvořákova a okolí se obrátili na primátora města a vedení městské policie s žádostí o pomoc.

anketa, obyvatelé problémové lokality: "Oni stojí na celé cestě, stolky mají a já nemůžu projet na kole." "Jezdí po trávníku, jim to je jedno." "Jenom pijou, kouří a množí se. Plno děcek udělat a výchova nulová."
Jan Wolf, primátor Karviné: "Já bych těm lidem, co tady bydlí a jsou z toho nešťastní, hrozně rád pomohl. My, jako město, máme těch nástrojů hrozně málo. To jsou byty v soukromém vlastnictví, majitelé bytů nejsou z Karviné, pronajímají ty byty lidem, kdy ani neví, kdo v tom bytě bydlí, je tam spousta dětí, o které se mnohdy nikdo nestará. Tito lidé dostávají různé příspěvky na všechno možné a život žijí tím způsobem, jakým žijí, jsou tam lidé, kteří 20, 30 let nepracovali, ty své děti nemůžou naučit vůbec ničemu."


Vedení města se snaží s vlastníky bytů komunikovat, ne všichni ale reagují. Pak nastává i represe v podobě městské policie, která musí zasahovat, protože problémy, které občany trápí, se týkají různých oblastí.

Petr Bičej, ředitel MP Karviná: "Rušení nočního klidu, znečišťování veřejného prostranství, narušování občanského soužití, překvapilo mě, že tu je problém s parkováním s dopravou, na to se podíváme, každopádně si ty problémové lidi vytáhneme a budeme je řešit."

Obyvatele žíjící na ulici Dvořákova a okolí trápí nejvíce lidé žijící nočním životem.

anketa, obyvatelé problémové lokality: " Tady otevřeli nový obchod, tam je do dvou, do tří do rána.” "Bijou se tam, hulákají, kdybychom neměli špunty do uší, tak se nevyspíme v tom baráku."

Jan Wolf, primátor Karviné:
 "Kdyby bylo na mě, tak všechny večerky zavřu ve 22 hodin. Protože si myslím, že každý normální slušný člověk si nakoupí do deseti do večera.”


Důležité je, aby lidé oznamování různých přestupků a problémového chování nevzdávali.

Petr Bičej, ředitel MP Karviná: "My to problémové chování řešíme ukládáním pokut, píšeme úřední záznam a komunikujeme s vlastníky bytů s mnohými se dá hovořit, oni potom ty lidi vystěhují."

Podle slov primátora je ale prvotním problémem špatně nastavený systém v zákoně.

Jan Wolf, primátor Karviné: "Já dlouhodobě říkám, že pokud se nezmění systém a nezačne stát na tom něco dělat jinak než dnes dělá z hlediska vyplácení různých sociálních dávek a dalších příspěvků a doplatků na bydlení a nebude tady kšeft s chudobou, tak se to bude složitě řešit. Věřím tomu, že novela zákona, která by snad prošla k 1.1. 2022, tak tomu může trochu pomoci, že snad určité procento lidí si uvědomí, že takovým způsobem se žít nedá žít."

Na žádost primátora města byl zřízen speciální tým strážníků, jejichž prioritní pracovní náplní bude využití všech dostupných právních prostředků v boji s osobami, které svým způsobem života znepříjemňují poctivým lidem život ve městě.

Speciální hlídka bude sestavena ze čtyř fyzicky velmi dobře připravených strážníků a nápomocen jim bude i psovod.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail