Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Národnostní menšiny prezentovaly v Karviné na náměstí svou kulturu

  • Karviná,

Karvinské náměstí ožilo krásným festivalem národnostních menšin. Přehlídka nazvaná Prolínání kultur má v Karviné svou tradici a je velmi oblíbená pro svou rozmanitost.

Už po jedenácté se na Masarykově náměstí sešli zástupci národnostních menšin, aby návštěvníkům akce přiblížily svou kulturu tancem, zpěvem i pestrostí krojů. Lidé se tak mohli zaposlouchat do rytmů, které jsou typické pro jiné kraje.

Festival národnostních menšin každoročně podporuje Moravskoslezký kraj i město Karviná. Zástupci kraje, města i jednotlivých menšin přítomné diváky také pozdravili ve svém jazyce.

Marcela Heříková, moderátorka festivalu: "Bohužel nám tady letos chybí židovský a řecký soubor, nicméně Řekové jsou zastoupeni alespoň v lahůdkách, jinak tady máme polské soubory, Bystřici, Šmykňu, tradiční, slovenskou, máme tady i Vietnamce a spoustu dalších."

Slovenský folklorní soubor Šmykňa pochází z Ostravy a patří mezi stálice festivalu.

Jiří Machač, vedoucí souboru: " Viděli jste dnes zatím tance z Abova, tance z Ondrašovec krúcené, z Východního Slovenska, teď jsme měli část Středoslovenskou, kdy jste viděli Verbuňk a tanec Podpolaní, který máme nazvaný “Vtáčata”. Je to o tom, jak v dnešní době pořád chybí všude lidi, u nás se líhnout, takže z vajíček se nám vylíhli noví tanečníci."

Lidé také ochutnali jídlo a pití typické pro jednotlivé menšiny.

Festival Prolínání kultur patří neodmyslitelně k oslavám Dnů Karviné a pořádá se každoročně v červnu, kvůli vládním opatřením bylo nutné jej přesunout výjimečně na září.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry