Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na zahradní slavnosti stacionáře Galaxie centrum pomoci nechyběla veřejnost. Obdivovala alpaky

  • Karviná,

Na zahradě karvinského denního stacionáře Galaxie centrum pomoci se konala velká slavnost na podporu zdravotně znevýhodněných osob. Pozváni byli nejen rodinní příslušníci a hosté z jiných stacionářů, ale i lidé žijící na blízkém sídlišti.

Už potřetí se zahrada denního stacionáře Galaxie centrum pomoci z Karviné-Hranic proměnila ve velkou zahradní párty. Nechybělo vůbec nic, od občerstvení, přes hudební program přes stanoviště s nejrůznějšími aktivitami a workshopy pro děti i dospělé.

Marcel Dvořák, ředitel stacionáře Galaxie centrum pomoci: "Jsme oslovili lidi, kteří umí tyto věci, jsou tady výrobky z proutí, je tady Bogdan Kornas, který dělá sochy z proutí, je tady paní co umí drátkovat."

Velkou pozornost budila živá zvířata, která slavnost dokonale zpestřila. Na ponících se děti mohly povozit, setkaly se se s krásnými barzoji a pohladit si mohly i lamy alpaky z Peru.

David Ego-Aguirre, majitel lam: "V Peru se používá jak na maso tak na vlnu, maso neobsahuje cholesterol, alpaky mají 22 druhů odstínů."

Sami uživatelé stacionáře si pro přítomné připravili i malé překvapení. Zazpívali jim za doprovodu jednoduchých hudebních nástrojů, jako jsou ozvučné trubky a další, svou oblíbenou píseň.

Zahradní slavnost nazvanou Třetí galaxie navštívily odpoledne desítky lidí z okolí. To byl také účel zahradní slavnosti. Podpořit zdravotně hendikepované a také sblížit se s lidmi žijícími v panelových domech poblíž.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry