Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Regionální umělci se v Karviné představují veřejnosti v rámci Konverzace uměním

  • Karviná,

V obřadní síni Městského domu kultury se uskutečnila slavnostní vernisáž série výstav, koncertů, představení a workshopů regionálních umělců. Program probíhá na několika místech v Karviné až do 27. října.

Regionální umělci společně se zástupci města a mnoha spolupracujících místních organizací zahájili v obřadní síni mědk letošní již 4.ročník Konverzace uměním s podtitulem Nádech.

Katarzyna Gattnar, ředitelka Karviná 2000, o.p.s. : “Měl symbolicky zase zase rozproudit kulturní život ve městě. Je to série výstav, přednášek, workshopů, komentovaných prohlídek, aby se lidé mohli setkat s umělci, aby s nimi mohli konverzovat.” 

V programu slavnostního zahájení se představila Marcela Kysová Halmová, nadaná světová akordeonistka, která zpestřila své vystoupení s renomovaným klarinetistou Zbigniewem Kaletou. Nechyběl ani Mužský komorní sbor Permoník, což je uskupení mladých mužů, které spojuje nejen láska k hudbě, ale také pevné přátelství.

Po slavnostním zahájení si návštěvníci mohli prohlédnout díla vystavená ve foyer domu kultury a v Mánesově síni, kde svou tvorbu vystavuje například Tomáš Oslizlok, Jolanta Lysková-Petržílková nebo Greta Sartori.

Greta Sartori, regionální výtvarnice: "Já tady představuji nějaké objekty z taveného skla, trochu jsme se přeorientovala, protože na poslední výstavě, kterou jsem měla před deseti lety, jsem vystavovala převážně obrazy, mám tady skleněné anděly a mísy."

Součástí Konverzace uměním je také tradiční festival Karvinské varhany nebo Klavírní ateliéry. Probíhají také večery poezie a připravena je také poprvé pro veřejnost akce na Lodičkách, nazvaná Karviná Art. Proběhne tento čtvrtek,

Katarzyna Gattnar, ředitelka Karviná 2000, o.p.s. : “Ono ten Nádech je i o tom přizvat nové a mladé, což Lodičky pro nás zastupují. Budeme tam mít promítání a workshop. Umělci tam budou ukazovat své techniky a účastníci se mohou naučit od nich jak umění dělat.”
Sestavit pestrý program stálo organizátory rok času.
Kompletní program letošní Konverzace uměním najdete například na stránkách Městského domu kultury, nejrůznější akce budou probíhat do 27. října.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry