Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Lodičkách se konaly dvě městské akce současně. Barevný podzim a Evropský týden mobility

  • Karviná,

Do areálu Loděnice v parku Boženy Němcové přilákaly hlavně rodiny s dětmi hned dvě tradiční městské akce. Organizátoři spojili akci Barevný podzim věnovaný Světovému dni zvířat s každoročním Evropským týdnem mobility, který také připadá na tyto podzimní dny.

V areálu Lodiček se mohli návštěvníci v rámci Barevného podzimu a Evropského týdne mobility zapojit do nejrůznějších aktivit. Zatímco náplní Barevného podzimu byly především ekologicko-výchovné akce, gró druhé akce se týkaly nemotorové dopravy a vše co s ní souvisí.

Ivana Smýkalová, pracovnice Odboru rozvoje MMK: “K těmto dvěma svátkům je spousta aktivit, které jsou doplněny atrakcemi a stánkovým prodejem. K aktivitám patří tradiční účast sokolníka, je tady SVČ Juventus, které tam má zajímavé dílničky, stloukání ptačích budek a další aktivity."


Zvláště menší děti lákaly aktivity v rámci Barevného podzimu. Mohly si nechat něco namalovat na obličej nebo si něco pěkného na památku vytvořit, svézt se na koni. Zájem byl i o výtvarnou dílničku nebo o dílnu radibudek. U stánku městské policie připomínali strážníci lidem mimo jiné nejúčinnější a nejbezpečnější zamykání kol pomocí bezpečnostních stojanů.

Lubomír Greň, strážník MP Karviná: "V Karviné máme bezpečnostní stojany u různých sportovních a obchodních center. Pokud kolo řádně uzamkneme pomocí zámku, které lze zakoupit v MIC, tak kolo nelze odcizit.” 

Velkou pozornost budilo například mobilní planetárium nebo nejrůznější pokusy a ukázky jak správně topit , které dětem předváděl zástupce Výzkumného energetického centra Vysoké školy báňské Technické univerzity Ostrava.

Jiří Horák, Smokeman, VŠB-TU Ostrava: "My chceme říct, že nejlevnější energie je ta, kterou nespotřebujete. Taky chceme říct, že žádnou energii neumíme vyrobit, ale pouze ji přeměňujeme. Naším cílem je, abychom ji přeměňovali s co největší účinností a abychom přitom méně kouřili. Kouři zmar!"

Po celou dobu trvání akcí probíhal i doprovodný kulturní program, jak hudební tak taneční, o které se postaral například městský dům kultury nebo Juventus.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail