Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Regionálními umělci se sešli na workshopu. Zájemci si mohli jejich techniky vyzkoušet

  • Karviná,

V rámci série výstav, koncertů a představení nazvané Konverzace uměním se na karvinských Lodičkách uskutečnilo setkání veřejnosti s regionálními umělci, kteří je zasvětili do své tvorby. Zájemci si mohli jejich techniky vyzkoušet.

KARVINÁ ART, takový měla název jedna z akcí série uměleckých počinů již tradiční Konverzace uměním. Akci zaštítila regionální knihovna. Konala se na Lodičkách a lidé mohli nahlížet přímo pod ruce známých regionálních výtvarníků a sami si jejich techniky vyzkoušet. Svůj koutek měl řezbář a spisovatel Stanislav Filip, výtvarnice Jarka Rybová, Bogdan Kornas, Lenka Kalužinková nebo Šárka Dvořáková.

Šárka Dvořáková, rukodělný tvůrce, lektorka kreativních kurzů: " Dnes jsem si připravila dílny, kde si mohou vyzkoušet základy drátování a taky základy drhání, jednoduchý plochý uzel."

Hned vedle tvořila krásného skřítka karvinská umělkyně Jarka Rybová.

Jarka Rybová, keramička: "Modeluji věci, které se dají i v podmínkách mimo ateliér a mám i jednoduché nářadí, které se dá najít i doma."

A zájemci si mohli vyzkoušet i práci řezbáře Stanislava Filipa, který tvoří tyto nádherné věci jen jednou rukou.

Stanislav Filip, řezbář a spisovatel: "Mám tady malé formátky lipového dřeva, takže si mohou vyzkoušet podle toho, co sami chtějí." 
anketa, zájemci o setkání s výtvarníky: “Je to úžasné, já jsem uchvácena, už jsem domluvená s panem Filipem, že se zastavíme u nich doma." "Takové akce jsou strašně potřebné, mě to tak těší, že ti něco takového můžu vyzkoušet." 
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy