Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinská SPŠ letos slaví 100 let od začátku výuky

  • Karviná,

Střední průmyslová škola v Karviné slaví sto let od svého vzniku. Přesně před sto lety, v říjnu 1921, usedli do lavic její první žáci. Od té doby změnila 17krát svůj název, několikrát své sídlo. Nyní patří mezi nejprestižnější technicky zaměřené školy v regionu.

Karvinská průmyslovka oslavila 100 let od svého vzniku. Významné výročí si náležitě slavnostně připomnělo vedení školy společně s významnými hosty z řad zřizovatele i zástupců města a nechyběli ani bývalí pedagogové, absolventi, ale i současní studenti. Z rukou náměstka primátora obdržela pro školu ředitelka Česlava Lukaštíková u příležitosti této události Pamětní list primátora města Karviné.

Andrzej Bizoń, náměstek primátora Karviné: "Je to úctyhodný milník, sto let je zavazující a když se podíváme na úspěchy školy, tak ji přejeme, aby ty úspěchy pokračovaly dále. Jsem rád, že na území města máme tak kvalitní nabídku dalšího vzdělávání a i když nejsme zřizovatelem snažíme se stále s vedením školy tvořit a projektovat další záměry."

Tento významný milník školy bude připomínat i slavnostně vysazená lípa. Před deseti lety, u příležitosti 90 let školy bylo před školou vysazeno devět líp, za každé desetileté jedna. Nyní na zvlášť čestném místě přibyla desátá.

Česlava Lukaštíková, ředitelka SPŠ Karviná: "Naším zřizovatelem je kraj, který opravdu dbá na to, aby technické školy měly dobré vybavení, které odpovídá současným trendům v technice. Máme výborně vybavené laboratoře, učebny, nemáme se za co stydět a jdeme s dobou."
Stanislav Folwarczny, náměstek hejtmana MSK: "Sto let pro školu není to stejné, co sto let pro člověka. Tato škola je mladá, je mladá svým obsahem, tím myslím žáky i vyučovací obsah a je mladá i svou obálkou, protože vidíme, že má krásnou budovu, krásně vybavenou. Studované obory jsou tady velmi perspektivní, žáci jsou připraveni na trh práce a je o ně velký zájem."

Po vysazení lípy, vypustili studenti do nebe balonky a pro všechny přítomné hosté byla připravena prohlídka školy, včetně výuky, laboratoří. dílen a učeben..Tu si nenechal ujít ani bývalý ředitel Alois Halouzka, který zavzpomínal na dobu, kdy na škole působil.

Alois Halouzka, bývalý ředitel školy, čestný host: "Na škole jsme působil 48 roků, 28 let jak řádný kantor a 20 roků v řídící funkci jako zástupce ředitele a ředitel školy. Zažil jsme tady krásné věci."

Přáním současné ředitelky školy Česlavy Lukaštíkové je, aby byl zájem o studium na této škole pořád stejně velký, aby se všichni ve škole dobře cítili a naučili se to, co budou v životě potřebovat.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy