Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinská SPŠ letos slaví 100 let. Výročí bude připomínat vysazená lípa

  • Karviná,

Střední průmyslová škola v Karviné slaví sto let od svého vzniku. Přesně před sto lety, v říjnu 1921, usedli do lavic její první žáci. Od té doby změnila 17krát svůj název, několikrát své sídlo. Nyní patří mezi nejprestižnější technicky zaměřené školy v regionu.

Karvinská průmyslovka oslavila 100 let od svého vzniku. Tento významný milník školy bude připomínat i slavnostně vysazená lípa. Před deseti lety, u příležitosti 90 let školy bylo před školou vysazeno devět líp, za každé desetileté jedna. Nyní na zvlášť čestném místě přibyla desátá.

Česlava Lukaštíková, ředitelka SPŠ Karviná: "Naším zřizovatelem je kraj, který opravdu dbá na to, aby technické školy měly dobré vybavení, které odpovídá současným trendům v technice. Máme výborně vybavené laboratoře, učebny, nemáme se za co stydět a jdeme s dobou."
Stanislav Folwarczny, náměstek hejtmana MSK: "Sto let pro školu není to stejné, co sto let pro člověka. Tato škola je mladá, je mladá svým obsahem, tím myslím žáky i vyučovací obsah a je mladá i svou obálkou, protože vidíme, že má krásnou budovu, krásně vybavenou. Studované obory jsou tady velmi perspektivní, žáci jsou připraveni na trh práce a je o ně velký zájem."

Po vysazení lípy, vypustili studenti do nebe balonky a pro všechny přítomné hosté byla připravena prohlídka školy, včetně výuky, laboratoří, dílen a učeben.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy