Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Fotbal karvinské kluky i holky láká. Trenéři MFK Karviná dělají maximum, aby je to bavilo

Karviná |

Delší covidová pauza se promítla do všech oblastí, mládežnický sport nevyjímaje. Probíhají nábory a trenéři se snaží děti motivovat ke sportování. Jak se to daří fotbalovému klubu, se podíváme právě teď..

Hrát fotbal za úspěšný klub, střílet góly a slyšet jásat radostí fanoušky na tribuně, to je sen snad každého malého kluka. Cesta ke splnění snu je ale dlouhá a trnitá a není zadarmo. A začíná velmi brzy.

Michael Klos, hlavní trenér přípravek MFK Karviná: "My přibíráme děti mezi čtyřmi a pěti lety. Je pravda, že čím starší dítě, tím lépe poslouchá trenéra, ale jsme schopni si poradit i s těmi mladšími. Tady na hřišti vidíme kategorii U8 a U9, to znamená, že to jsou sedmiletí a osmiletí chlapci. Začínají těmi obecnými pohybovými dovednostmi, respektive rozvojem pohybových schopností jako je skákání, běhání, základy gymnastiky a potom je pomalu začínáme učit fotbal."

Postupně se děti naučí ovládat a vést míč, dobře ho zpracovat a dát správnou přihrávku. Trenéři je také naučí i těžší a náročnější kombinace a pokud jejich disciplína a vytrvalost bude pevná a motivace silná, stanou se z nich kvalitní ligoví hráči.

Michael Klos, hlavní trenér přípravek MFK Karviná: "Herní post vybíráme až ve starších kategoriích, někdy až kolem jedenácti, deseti let. V těchto kategoriích, těch nejmenších, ty herní posty rotujeme. S výjimkou brankáře, tam hledáme brankáře trošku specifičtěji, ale jelikož už nemáme Petra Čecha, který tak děti lákal, tak s tím brankářem je to trošku horší než to bývalo."

Trenéři mají v současné době trochu ztíženou roli. Děti nejsou až tak pohybově zdatné, jako kdysi a pomohla tomu i covidová pauza.

Ondřej Hánl, hlavní trenér kategorie U8: "Pohybově někteří jsou šikovní, někteří potřebují čas, s tím musíme pracovat, my trenéři, výsledky přijdou čase, se uvidí, jestli v 18 budou hrát ligu nebo nebudou. Hlavně, aby je fotbal bavil, aby měli vztah ke sportu všeobecně a rádi chodili na trénink."
Antonín Jurošek, fotbalista MFK Karviná kategorie U8: "Mě baví, že můžu dávat goly, ty kličky, že si můžu zaběhat."
Kryštof Michálek, fotbalista MFK Karviná kategorie U8: "My na tréninku cvičíme, běháme, trénujeme hodně s balonem, na konci si zahrajeme na velké branky zápas. Baví mě, že můžu dávat goly, že si tu zaběhám a že jsem tu dobrý."
Matyáš Sobol, fotbalista MFK Karviná kategorie U8: "Baví mě hrozně být brankářem, protože umím dobře chytat a ještě si chci někdy zahrát."
Daniel Kijonka, fotbalista MFK Karviná kategorie U8: "Prohráli jsme tři zápasy a vyhráli jsme druhé a třetí místo."

Nové hráče přijímá klub po celý rok. Proto, aby děti trenéři nalákali na hřiště, připravil pro ně klub i speciální den plný doprovodného programu s tradičním náborem.

Michael Klos, hlavní trenér přípravek MFK Karviná: "Na náboru bylo zhruba padesát dětí. Některé si to přišli jenom vyloženě vyzkoušet, některé už to brali vážně. Momentálně v těchto dnech a týdnech ty hráče registrujeme, děláme si statistiky, ale odhadem možná polovina těch chlapců u nás začala aktivně hrát jako registrovaní hráči. Máme v kategorii přípravy ještě tři kategorie, jedna je ta úplně nejmenší školička, tu tady neuvidíme a potom jsou starší přípravky, to jsou devítiletí a desetiletí chlapci, kteří už samozřejmě trénují náročnější herní kombinace a herní způsoby, a k tomu ještě musím říci, že druhým rokem u nás trénuje tým dívek, kde jsou i dívky, které jsou v tomto přípravkovském věku."

Dětem se věnuje kvalitní trenérský kádr, a to i v zimě, v nafukovacích halách Základní školy Dělnická. Malé fotbalisty také trenéři průběžně přihlašují na různé soutěže.

Michael Klos, hlavní trenér přípravek MFK Karviná: "Dát gól, to je asi to nejdůležitější pro každého chlapce a zvlášť ti malí neřeší nic jiného než jestli dali gól. Chlapci hrají různé soutěže ať už okresního nebo krajského formátu, plus se průběžně přihlašujeme na řadu turnajů ať už v blízkém nebo ve vzdálenějším okolí."

Nejmenší fotbalisté se na hřišti potkávají 3x týdně, starší pak 4x. K tomu mají zápasy a turnaje.

Nahlásit chybu


V Porubě zahájili 5. ročník Sdílka. Letos u Floridy, kde je v plánu rekonstrukce celého prostoru

16. května 2024 21:02 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V Porubě slavnostně zahájili už 5. ročník Sdílka. Tato netradiční Pop Up expozice Začala už v roce 2016 na středovém pásu Hl. třídy a od té doby probíhá co dva roky pokaždé na jiném místě obvodu.

Děti plnily branné disciplíny, profesionální vojáci ukázali boj zblízka

Den vítězství si Novojičínští nepřipomněli jen pietními akty, ale také zážitkovou akcí. Ta nabídka stezku s brannými disciplínami, vystavena byla vojenská technika a nechyběla atraktivní ukázka Armády České republiky.

Policistům hlídkujícím u šampionátu se podařilo rychle najít děti ztracené v davu

Včera 14:37 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Relativně běžná služba policistů zapojených do bezpečnostního opatření v souvislosti s hokejovým šampionátem v Ostravě se ve čtvrtek kolem 19. hodiny změnila v urgentní pátrání po dvou malých dětech.

Kolekci historických vozidel obohatí tramvaj Tatra T3. Na její opravu věnuje Ostrava 5 milionů kč

16. května 2024 12:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava má po Praze největší sbírku historických vozidel městské hromadné dopravy. Většina z nich je ve perfektním stavu a stále jezdí. Nyní k ním přibude i tramvaj Tatra T3, která v Ostravě jezdila ještě před 30 roky.

Žáci ZŠ Komenského z Frýdlantu nad Ostravicí předvedli rodičům chemické a fyzikální pokusy

Odpoledne plné chemických a fyzikálních pokusů si připravili žáci ZŠ Komenského ve Frýdlantě nad Ostravicí. Své dovednosti předvedli rodičům, které do školy pozvali u příležitosti Dne rodiny.


V Opavě byl nalezen mincovní poklad. Nejstarší ze 102 mincí je pražský groš z doby Jana Lucemburského

16. května 2024 10:57 | Opava | Yvona Fajtová | Regionální zprávy POLAR

V Opavě byl nalezen mincovní poklad. Jde o nejvýznamnější nález na území dnešního Moravskoslezského kraje za posledních 100 let. Jedinečný je zejména množstvím zlatých mincí, stavem dochování a vzácností některých exemplářů.

V Karviné se konala náborová akce Policie ČR, studenti prošli fyzickými testy

16. května 2024 17:56 | Karviná | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

Studenti pěti karvinských středních škol dostali příležitost vyzkoušet si fyzické testy, které jsou nutné pro přijetí k policii. Kdo je splnil, dostal rok platný certifikát. Pokud se tedy úspěšní studenti rozhodnou rozšířit řady policistů, nemusí fyzické testy dělat znovu.

V Porubě se uskutečnil mezinárodní turnaj mládeže v boxu Ostrava 2024

16. května 2024 21:48 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V Porubě se uskutečnil mezinárodní turnaj mládeže v boxu Ostrava 24. Určen byl mládeži ve věku 11 až 18 let a zúčastnili se ho boxeři i z Německa a Skotska.

Začala rekonstrukce prostoru před Kulturním domem Frýdek

Začala dlouho očekávaná rekonstrukce prostoru před bývalým Kulturním domem Válcoven plechu. Místo získá novou dlažbu, stromové aleje i podzemní retenční nádrže. Práce potrvají zhruba do konce roku a vyjdou na necelých 23 milionů korun.

Hasiči v noci na Bruntálsku bojovali s požárem štěpky

16. května 2024 19:18 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Co bylo příčinou požáru štěpky uskladněné ve Staré Vsi na Bruntálsku, se snaží od čtvrtečního časného rána zjistit hasičský vyšetřovatel. Oheň hasilo pět jednotek.

V Karviné už potřetí ocenilo vedení města na zámku Fryštát osobnosti ve zdravotnictví

Vedení Karviné se rozhodlo udělit Pamětní list Rady města Karviné osobnostem ve zdravotnictví. Vybráni byli ti, kteří svou práci dělají zodpovědně, s velkým nasazením a mimořádným rozsahem odborných aktivit.

V hale Slavii se konalo regionální kolo mažoretek

V hale Slavii se konalo regionální kolo mažoretek. Soutěž byla rozdělena na dvě kategorie. Pochodové defilé s dechovým orchestrem a pódiové disciplíny.

Žáci ze ZŠ K. Světlé vysadili na zahradě 22 jehličnanů

Každá třída ze Základní školy Karolíny Světlé si v zahradě zasadila svůj strom, o který se bude starat. V areálu vznikne také motýlí louka. Škola chce v dětech takto rozvíjet pozitivní vztah k přírodě.

Florbalisté z Horní Suché si z prestižního turnaje ve Švédsku dovezli zlato

Kalmarsund Floorball Cup ve Švédsku vyhrál tým z Horní Suché v kategorii B14. Ve velké konkurenci došly daleko i dívky. Ze skvělého výsledku mají radost hráči, trenéři, rodiče i obec.

Kalmarsund Floorball Cup vyhrál tým z Horní Suché, noční oslava po příjezdu byla velká

16. května 2024 11:10 | Horní Suchá | Bára Kelnerová | Miniexpres Horní Suché

Kalmarsund Floorball Cup ve Švédsku vyhrál tým z Horní Suché v kategorii B14. Ve velké konkurenci došly daleko i dívky. Ze skvělého výsledku mají radost hráči, trenéři, rodiče i obec.

ADRA v Havířově uspořádala charitativní běh na podporu dobrovolnictví i pomoc hendikepovanému Honzovi

15. května 2024 21:57 | Havířov | Bára Kelnerová | Regionální zprávy POLAR

ADRA v Havířově uspořádala třetí ročník charitativního běhu na podporu dobrovolnictví. Výtěžek poputuje i na pomoc hendikepovanému mladíkovi. Akce se zúčastnili lidé s batolaty i senioři ve vysokém věku.

Fotbal karvinské kluky i holky láká. Trenéři MFK Karviná dělají maximum, aby je to bavilo
Vydáno 30. října 2021 16:35, Karviná, Monika Danková
Delší covidová pauza se promítla do všech oblastí, mládežnický sport nevyjímaje. Probíhají nábory a trenéři se snaží děti motivovat ke sportování. Jak se to daří fotbalovému klubu, se podíváme právě teď..

Hrát fotbal za úspěšný klub, střílet góly a slyšet jásat radostí fanoušky na tribuně, to je sen snad každého malého kluka. Cesta ke splnění snu je ale dlouhá a trnitá a není zadarmo. A začíná velmi brzy.

Michael Klos, hlavní trenér přípravek MFK Karviná: "My přibíráme děti mezi čtyřmi a pěti lety. Je pravda, že čím starší dítě, tím lépe poslouchá trenéra, ale jsme schopni si poradit i s těmi mladšími. Tady na hřišti vidíme kategorii U8 a U9, to znamená, že to jsou sedmiletí a osmiletí chlapci. Začínají těmi obecnými pohybovými dovednostmi, respektive rozvojem pohybových schopností jako je skákání, běhání, základy gymnastiky a potom je pomalu začínáme učit fotbal."

Postupně se děti naučí ovládat a vést míč, dobře ho zpracovat a dát správnou přihrávku. Trenéři je také naučí i těžší a náročnější kombinace a pokud jejich disciplína a vytrvalost bude pevná a motivace silná, stanou se z nich kvalitní ligoví hráči.

Michael Klos, hlavní trenér přípravek MFK Karviná: "Herní post vybíráme až ve starších kategoriích, někdy až kolem jedenácti, deseti let. V těchto kategoriích, těch nejmenších, ty herní posty rotujeme. S výjimkou brankáře, tam hledáme brankáře trošku specifičtěji, ale jelikož už nemáme Petra Čecha, který tak děti lákal, tak s tím brankářem je to trošku horší než to bývalo."

Trenéři mají v současné době trochu ztíženou roli. Děti nejsou až tak pohybově zdatné, jako kdysi a pomohla tomu i covidová pauza.

Ondřej Hánl, hlavní trenér kategorie U8: "Pohybově někteří jsou šikovní, někteří potřebují čas, s tím musíme pracovat, my trenéři, výsledky přijdou čase, se uvidí, jestli v 18 budou hrát ligu nebo nebudou. Hlavně, aby je fotbal bavil, aby měli vztah ke sportu všeobecně a rádi chodili na trénink."
Antonín Jurošek, fotbalista MFK Karviná kategorie U8: "Mě baví, že můžu dávat goly, ty kličky, že si můžu zaběhat."
Kryštof Michálek, fotbalista MFK Karviná kategorie U8: "My na tréninku cvičíme, běháme, trénujeme hodně s balonem, na konci si zahrajeme na velké branky zápas. Baví mě, že můžu dávat goly, že si tu zaběhám a že jsem tu dobrý."
Matyáš Sobol, fotbalista MFK Karviná kategorie U8: "Baví mě hrozně být brankářem, protože umím dobře chytat a ještě si chci někdy zahrát."
Daniel Kijonka, fotbalista MFK Karviná kategorie U8: "Prohráli jsme tři zápasy a vyhráli jsme druhé a třetí místo."

Nové hráče přijímá klub po celý rok. Proto, aby děti trenéři nalákali na hřiště, připravil pro ně klub i speciální den plný doprovodného programu s tradičním náborem.

Michael Klos, hlavní trenér přípravek MFK Karviná: "Na náboru bylo zhruba padesát dětí. Některé si to přišli jenom vyloženě vyzkoušet, některé už to brali vážně. Momentálně v těchto dnech a týdnech ty hráče registrujeme, děláme si statistiky, ale odhadem možná polovina těch chlapců u nás začala aktivně hrát jako registrovaní hráči. Máme v kategorii přípravy ještě tři kategorie, jedna je ta úplně nejmenší školička, tu tady neuvidíme a potom jsou starší přípravky, to jsou devítiletí a desetiletí chlapci, kteří už samozřejmě trénují náročnější herní kombinace a herní způsoby, a k tomu ještě musím říci, že druhým rokem u nás trénuje tým dívek, kde jsou i dívky, které jsou v tomto přípravkovském věku."

Dětem se věnuje kvalitní trenérský kádr, a to i v zimě, v nafukovacích halách Základní školy Dělnická. Malé fotbalisty také trenéři průběžně přihlašují na různé soutěže.

Michael Klos, hlavní trenér přípravek MFK Karviná: "Dát gól, to je asi to nejdůležitější pro každého chlapce a zvlášť ti malí neřeší nic jiného než jestli dali gól. Chlapci hrají různé soutěže ať už okresního nebo krajského formátu, plus se průběžně přihlašujeme na řadu turnajů ať už v blízkém nebo ve vzdálenějším okolí."

Nejmenší fotbalisté se na hřišti potkávají 3x týdně, starší pak 4x. K tomu mají zápasy a turnaje.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/karvina/11000028180/fotbal-karvinske-kluky-i-holky-laka-treneri-mfk-karvina-delaji-maximum-aby-je-to-bavilo