Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Fotbal karvinské kluky i holky láká. Trenéři MFK Karviná dělají maximum, aby je to bavilo

  • Karviná,

Delší covidová pauza se promítla do všech oblastí, mládežnický sport nevyjímaje. Probíhají nábory a trenéři se snaží děti motivovat ke sportování. Jak se to daří fotbalovému klubu, se podíváme právě teď..

Hrát fotbal za úspěšný klub, střílet góly a slyšet jásat radostí fanoušky na tribuně, to je sen snad každého malého kluka. Cesta ke splnění snu je ale dlouhá a trnitá a není zadarmo. A začíná velmi brzy.

Michael Klos, hlavní trenér přípravek MFK Karviná: "My přibíráme děti mezi čtyřmi a pěti lety. Je pravda, že čím starší dítě, tím lépe poslouchá trenéra, ale jsme schopni si poradit i s těmi mladšími. Tady na hřišti vidíme kategorii U8 a U9, to znamená, že to jsou sedmiletí a osmiletí chlapci. Začínají těmi obecnými pohybovými dovednostmi, respektive rozvojem pohybových schopností jako je skákání, běhání, základy gymnastiky a potom je pomalu začínáme učit fotbal."

Postupně se děti naučí ovládat a vést míč, dobře ho zpracovat a dát správnou přihrávku. Trenéři je také naučí i těžší a náročnější kombinace a pokud jejich disciplína a vytrvalost bude pevná a motivace silná, stanou se z nich kvalitní ligoví hráči.

Michael Klos, hlavní trenér přípravek MFK Karviná: "Herní post vybíráme až ve starších kategoriích, někdy až kolem jedenácti, deseti let. V těchto kategoriích, těch nejmenších, ty herní posty rotujeme. S výjimkou brankáře, tam hledáme brankáře trošku specifičtěji, ale jelikož už nemáme Petra Čecha, který tak děti lákal, tak s tím brankářem je to trošku horší než to bývalo."

Trenéři mají v současné době trochu ztíženou roli. Děti nejsou až tak pohybově zdatné, jako kdysi a pomohla tomu i covidová pauza.

Ondřej Hánl, hlavní trenér kategorie U8: "Pohybově někteří jsou šikovní, někteří potřebují čas, s tím musíme pracovat, my trenéři, výsledky přijdou čase, se uvidí, jestli v 18 budou hrát ligu nebo nebudou. Hlavně, aby je fotbal bavil, aby měli vztah ke sportu všeobecně a rádi chodili na trénink."
Antonín Jurošek, fotbalista MFK Karviná kategorie U8: "Mě baví, že můžu dávat goly, ty kličky, že si můžu zaběhat."
Kryštof Michálek, fotbalista MFK Karviná kategorie U8: "My na tréninku cvičíme, běháme, trénujeme hodně s balonem, na konci si zahrajeme na velké branky zápas. Baví mě, že můžu dávat goly, že si tu zaběhám a že jsem tu dobrý."
Matyáš Sobol, fotbalista MFK Karviná kategorie U8: "Baví mě hrozně být brankářem, protože umím dobře chytat a ještě si chci někdy zahrát."
Daniel Kijonka, fotbalista MFK Karviná kategorie U8: "Prohráli jsme tři zápasy a vyhráli jsme druhé a třetí místo."

Nové hráče přijímá klub po celý rok. Proto, aby děti trenéři nalákali na hřiště, připravil pro ně klub i speciální den plný doprovodného programu s tradičním náborem.

Michael Klos, hlavní trenér přípravek MFK Karviná: "Na náboru bylo zhruba padesát dětí. Některé si to přišli jenom vyloženě vyzkoušet, některé už to brali vážně. Momentálně v těchto dnech a týdnech ty hráče registrujeme, děláme si statistiky, ale odhadem možná polovina těch chlapců u nás začala aktivně hrát jako registrovaní hráči. Máme v kategorii přípravy ještě tři kategorie, jedna je ta úplně nejmenší školička, tu tady neuvidíme a potom jsou starší přípravky, to jsou devítiletí a desetiletí chlapci, kteří už samozřejmě trénují náročnější herní kombinace a herní způsoby, a k tomu ještě musím říci, že druhým rokem u nás trénuje tým dívek, kde jsou i dívky, které jsou v tomto přípravkovském věku."

Dětem se věnuje kvalitní trenérský kádr, a to i v zimě, v nafukovacích halách Základní školy Dělnická. Malé fotbalisty také trenéři průběžně přihlašují na různé soutěže.

Michael Klos, hlavní trenér přípravek MFK Karviná: "Dát gól, to je asi to nejdůležitější pro každého chlapce a zvlášť ti malí neřeší nic jiného než jestli dali gól. Chlapci hrají různé soutěže ať už okresního nebo krajského formátu, plus se průběžně přihlašujeme na řadu turnajů ať už v blízkém nebo ve vzdálenějším okolí."

Nejmenší fotbalisté se na hřišti potkávají 3x týdně, starší pak 4x. K tomu mají zápasy a turnaje.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy