Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinská ZŠ Dělnická oslavila 60. výročí. Nově má svou vlastní hvězdu v galaxii

  • Karviná,

60 let od svého otevření si v letošním roce připomíná karvinská Základní a Mateřská škola Dělnická. Toto výročí bude připomínat i jejich vlastní hvězda v galaxii, kterou vedení školy hostům na oslavě představilo.

Základní škola a Mateřská škola Dělnická v Karviné-Novém Městě slavila 60. výročí svého vzniku. Na zahradě školy se sešli rodiče s dětmi, kantoři a vzácní hosté. 

Stanislav Folwarczny, náměstek hejtmana MSK: "Tu školu znám, na této škole působí Regionální fotbalová akademie, kterou MSK podporuje a vím, že škola je naplněná, má vynikající sportoviště, patří mezi vynikající školy v Karviné, tak jsme se přijel rád podívat na výročí."

Za zmínku stojí připomenout, že Základní škola Dělnická získala za letošní rok certifikát Kvalitní škola, je úspěšná v přírodovědném projektu Globe, zapojuje se do projektu Erasmus+. 

Petr Juras, ředitel ZŠ a MŠ Dělnická: " Na Dělnické jsme ušli kus cesty, dokázali jsme postavit výborné sportovní třídy, děláme Cambridge zkoušky, staráme se o nadané děti."

Škola se také nově pyšní vlastní hvězdou v galaxii. Spokojeni ve škole jsou všichni, učitelé i žáci.

anketa: žáci ZŠ Dělnická: "Baví mě tu chodit, je to tu dobré, jsou dobré třeba volitelné předměty." "Mě ta škola baví, protože většina učitelů si umí udělat srandu a chodím tady ráda." 
Romana Suchánková, učitelka ZŠ Dělnická: "Na této škole učím pátým rokem, matematiku, anglický a německý jazyk. Pracuje se mi super, je tady výborný kolektiv, skvělí učitelé a také vedení."


Oslava probíhala až do večerních hodin, na konci potěšil přítomné i zážitek v podobě ohňové show.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy