Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné sázeli děti a senioři společně solitérní borovice

  • Karviná,

Děti a senioři z Karviné měli jedinečnou příležitost vysadit společně solitérní borovice. Nešlo přitom o jednorázovou akci, místní Technické služby mají v plánu podobných aktivit pořádat do budoucna více.

Technické služby Karviná, které získaly v roce 2019 cenu hejtmana Moravskoslezského kraje za společenskou odpovědnost, nastartovaly ve městě velmi užitečný projekt související se zlepšováním životního prostředí. V první fázi do projektu zapojily nejmladší a nejstarší generací obyvatel při společném sázení stromů poblíž budovy MP Karviná.

Zbyněk Gajdacz, ředitel TS Karviná: “Nabídli jsme patronát pro každý stromek mateřským a základním školám a odlehčovací službě, která pomáhá rodinám se staršími nemocnými lidmi."

Děti a senioři symbolicky sázeli solitérní borovice.

anketa: seniorka z odlehčovací služby: "Je to výborné. Dělá se něco pro budoucnost a děti budou vzpomínat.” 
anketa: žák ZŠ Dělnická: "Mě se ten nápad líbil a bylo to moc super."

TS Karviná plánují v rámci společensky odpovědného přístupu pokračovat. 

Zbyněk Gajdacz, ředitel TS Karviná: “Máme předjednáno s odborem komunálních služeb MMK, že do budoucích let budeme dále sázet a to nejen borovice, ale třeba různá keřová patra a další věci v rámci ekologie, naplánujeme například jarní nebo podzimní úklid jednotlivých lokalit. Těch myšlenek a nápadů máme více."

Každý strom bude ještě opatřen tabulí s informacemi, kdo má nad ním patronát.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy