Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rekonstrukce tří historických domů v Karviné pokračuje. Rýsují se nové střechy i fasáda

  • Karviná,

Rekonstrukce tří historických domů na Masarykově náměstí v Karviné postupuje podle plánu a to i přesto to, že je složité sehnat stavební materiál na trhu. Momentálně probíhají práce na fasádě a střechách domů, práce se ale výrazně posunuly i uvnitř budov.

Práce na opravě tří historických domů, které Karviná odkoupila ze soukromého sektoru kvůli jejich zanedbanému stavu, výrazně pokročily. Nejvýraznější změna jde vidět zvenčí, kdy se rýsují nové fasády i střechy. Pokrok je ale i vidět uvnitř domů, na změny se přišel podívat i primátor města.

Jan Wolf, primátor Karviné: "Stavebníci se výrazně posunuli a to i přes to, že dnes je problém se stavebním materiálem, s pracovní silou, tak na této stavbě se jim to daří vykrýt.” 
Milan Válek, vedoucí projektu: "Co se týká postupu prací tak probíhají práce na fasádě, na domě č.33 se dokončuje fasáda, už nastoupil malíř, který po dohodě s památkovou péčí máme vyvzorkovanou barevnost a provádíme malby, rádi bychom ji ještě letos finalizovali.”

Pracuje se i na střeše domu s číslem popisným 34, která bude z břidlice. Stavební dělníci pokračují i přes to, že pomalu nastupuje zima.

Milan Válek, vedoucí projektu: "Co se týká obálky budovy, máme osazeny téměř všechny výplně otvorů okenních, v rámci domů 33 máme hotové omítky v bytech a připravujeme se na lití skladby podlah.”

Pokud půjde vše podle plánu jako dosud, na jaře by měly být domy zkolaudovány.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy