Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Primátor Karviné diskutoval se seniory, vyslechl si podněty a odpovídal na dotazy k investicím

  • Karviná,

Vedení Karviné se po dvou letech sešlo s nejstarší generací obyvatel, aby s nimi prodiskutovalo témata která je zajímají a podrobnosti o realizovaných investicích. Taková setkání se pořádají pravidelně a je o ně ze strany seniorů zájem.

Ve společenském domě v Darkově se sešli karvinští senioři s představiteli města, úředníky a zástupci různých organizací, aby s nimi prodiskutovali témata, která je zajímají a dozvěděli se novinky a plány města i podrobnosti o realizovaných investicích.

Jan Wolf, primátor Karviné: “Například tři domy na náměstí, starší generaci to zajímá, v jakém stavu to je, jak to bude vypadat, takže na to se ptali, pohornická krajina, zase spousta lidí pochází se Staré Karviné, z dvojky, takže jsme se bavili o projektech, které by tam mohly vzniknout, jak vypadá těžba uhlí OKD, kdy končí."

Primátor si také vyslechl jejich podněty a připomínky, co je trápí a co si přejí změnit.

Jan Wolf, primátor Karviné: “Ať už to je neopravený chodník, rozšíření parkoviště, případně lidé někde chtějí lavičky, někde je nechtějí.” 

Primátor také seniorům vysvětlil fungování toku peněz, pro zprovoznění prázdných objektů, jako jsou například konírny v parku.. nestačí totiž jen mít finance na opravu, ale počítat se pak musí i s jejich provozními náklady.

Jan Wolf, primátor Karviné: “Já jsem se snažil přítomným vysvětlit, jak funguje rozpočet, že na jedné straně je nějaká příjmová část a na druhé straně výdajová a ty potřeby jsou daleko vyšší než co máme na té příjmové straně a že máme spoustu nemovitostí, o které se musíme starat, máme spoustu škol, spoustu kulturních zařízení, sportovních, takže ty náklady na to narůstají.” 

Z rozpočtu města se například musí počítat s financováním provozu polikliniky, kterou město odkoupilo nebo střediska volného času Juventus.

anketa, senioři: "Karviná se staví a to jsme velmi rádi, že se něco děje taková beseda je k něčemu dobrá." "Výborné to bylo, dozvěděli jsme se hodně i z těch druhých klubů, dobré to bylo všechno."

Všechny návrhy na zlepšení si úředníci zaznamenali a budou se jimi zabývat.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy