Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Primátoři Karviné a Havířova spolu projednávali několik témat, chtějí více spolupracovat

  • Karviná,

Společná koordinace ve stěžejních otázkách. To je jeden z výstupů, který zazněl na první společné schůzce primátorů Havířova a Karviné. Právě předávání zkušeností by mohlo obě města posunout dále.

Primátoři Karviné a Havířova se sešli na první společné schůzce, aby prodiskutovali témata týkající se energetiky, bezpečnosti a sociální problematiku.

Jan Wolf, primátor Karviné: "Jsem rád, že jsme se sešli, abychom si předali zkušenosti. Každé město má své problémy a vždycky to dobré, co v tom městě je, tak není špatné, aby i to druhé město mohlo využít ke svému rozvoji."

Velkým tématem, které trápí obě města, je problematika sociální ve vztahu k vyloučeným lokalitám.

Josef Bělica, primátor Havířova: “Sami víte, že teď došlo k nějakému precedentnímu rozhodnutí soudu. Nechceme se vzdávat a chceme do budoucna spojit síly a třeba na této problematice společně spolupracovat.”

Dalším tématem bylo i o zpracování využitelných komunálních odpadů pro oblast Karvinska. Zákon o zákazu skládkování využitelných odpadů začne platit od roku 2030.

Jan Wolf , primátor Karviné: “Systém odpadového hospodářství zatím je pořád otevřená otázka. Těch variant řešení je více. My jsme dneska akcionářem společnosti Depos a hledáme spíše řešení v rámci této společnosti.”

Další schůzka primátorů by se měla konat v Karviné.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy