Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné mají strážníci nově mobilní služebnu, plní se další bod Bezpečné Karviné

  • Karviná,

Strážníci karvinské městské policie budou ještě lépe dohlížet na pořádek ve městě. K tomu jim slouží nová mobilní služebna. Jde o plnohodnotné pracoviště strážníků v terénu, které bude městská policie umísťovat na riziková místa.

Tohle je nové mobilní pracoviště městských strážníků. Jeho výhodou je, že může být operativně přemísťováno podle potřeby. Mobilní služebna byla pořízena z pokladny města a dotací Ministerstva vnitra.

Jan Wolf, primátor Karviné: "My jsme to měli v programu Bezpečné Karviná, v tom desateru, je to jeden z bodů, kdy můžeme zase trochu více prevence do bezpečnosti města dát. Jsme rádi, že se povedlo získat i dotaci na tu mobilní služebnu. Městská policie to bude využívat v rámci vytipovaných rizikových míst. Samozřejmě mobilní služebna není samospásná v tom, že teď tady bude služebna a bude tady nulová kriminalita, těch nástrojů potřebujeme daleko více. Potřebujeme změnu systému, zákonů a pak můžeme mít ty represivní složky, které k tomu slouží. Ale v případě, že stát nezlepší zákonné normy, tak se budeme potýkat pořád s těmi problémy, se kterými se potýkáme my a všechna ostatní města v ČR jako je rušení nočního klidu, jako jsou různá přestupková řízení, drobná kriminalita atd. Myslím, že hlavně tady na tom se musí hlavně zapracovat."

Městská policie má vytipované lokality, kde bude služebna nejčastěji stát.

Petr Bičej, ředitel MP Karviná: "Ta mobilní služebna se bude stavět do míst se zvýšeným výskytem trestné činnosti, se zvýšeným výskytem narušení veřejného pořádku a také při různých veřejných akcích typu Dny Karviné, fotbalových utkání atd."

Služebna je vybavena kamerovým systémem, záznamovým zařízením, noktovizorem, čili kamerou s nočním vidění a nechybí ani zařízení pro přepínání mezi zdroji dodávky elektrického proudu.

Petr Bičej, ředitel MP Karviná: "Název mobilní služebna je specifický, protože strážníci slouží i pro veřejnost. Není to jen pro monitorování veřejného prostranství, takže pokud bude mít občan potřebu, uvidí tam strážníky, není problém, aby se ozval a oni mu poskytnou nezbytnou součinnost. Stavíme do vozidla jednu hlídku, je ta kameraman, je tam třeba aby tam byl i druhý člověk, který může i z vozidla vyjít a případně zakročit, Jinak ta taktika metodika zákroku z té mobilní služebny je taková, že se přivolává hlídka. Ta hlídka nezakročuje jedině v bezprostředním ohrožení života a zdraví."

Mobilní služebna dokáže pracovat také jako autonomní dohledové zařízení. Pomocí zabezpečeného připojení lze dohlížet a ovládat kamery přímo z operačního pracoviště městské policie. Služebnu lze tedy umístit v požadované lokalitě i bez fyzické přítomnosti strážníků.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy