Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dobrovolná hasička z Karviné uspěla na Mistrovství světa v požárním útoku

  • Karviná,

Největší události letošního roku pro dobrovolné hasiče bylo Mistrovství světa v požárním sportu mužů a žen, které se konalo v kazašské Karagandě. V týmu českých reprezentantek byla i Karolína Vyvialová z Karviné. Její osobní rekord padl v běhu na 100 metrů překážek, kde také zacinkala zlatá medaile.

Tohle je šestadvacetiletá Karolína Vyvialová. Vyrůstala v rodině hasičů a přirozeně si tak našla cestu k požárnímu sportu už v dětství.  V roce 2014 se dostala do české reprezentace. Úspěchů má na svém kontě hodně, letos vyhrála každý závod, kterého se účastnila, včetně Českého poháru. Poslední a největší je letošní vítězství s českou reprezentací na Mistrovství světa v požárním sportu v kazašské Karagandě.

Karolína Vyvialová, reprezentantka ČR v požárním sportu, členka SDH Karviná-Hranice: "Bylo tam pět ženských týmů a mezi sebou jsme závodili ve čtyřech disciplínách. První disciplína byla výstup na cvičnou věž, druhá sto metrů s překážkami, štafeta 4x100 metrů a královská disciplína Požární útok."

Její osobní rekord padl v běhu na 100 metrů překážek.

Karolína Vyvialová, reprezentantka ČR v požárním sportu, členka SDH Karviná-Hranice: "Já jsem si už v základních kolech, hned v prvních pokusech jsem zaběhla svůj osobní rekord, takže to mě překvapilo, dráha byla rychlá, takže jsem byla ráda. Byl to super pocit, byla jsem ráda, že se to podařilo."


Na úspěch je její rodina právem pyšná, zejména otec, který byl zároveň jejím trenérem.

Zdeněk Witosz, otec, jeden z trenérů a starosta SDH Karviná-Hranice: "Pocit to byl krásný. Velký úspěch, slavili jsme potom doma, gratulovali mi všichni v práci."

V příštím roce se koná hasičská olympiáda, té se Karolína určitě zúčastní a ráda by si zopakovala úspěch na mistrovství světa, které se bude konat v Uzbekistánu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy