Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na sídlišti v Karviné-Hranicích mění svítidla veřejného osvětlení

  • Karviná,

Pracovníci karvinských Technických služeb se pustili do výměny dvě stě kusů svítidel veřejného osvětlení v městské části Hranice. Obnova zaručí úsporu elektřiny a snížení světelného smogu. Výměna osvětlení probíhá postupně podle lokalit.

Na území města Karviné probíhá postupná obnova a optimalizace veřejného osvětlení. Například na podzim v loňském roce proběhla kompletní výměna všech sloupů, veškerého vedení, výzbroje a svítidel na ulici Nádražní a Rudé Armády. Práce se postupně přesouvají i do vnitrobloků, momentálně se mění 200 sadových světel za LED v městské části Hranice.

Jana Maierová, vedoucí odboru komunálních služeb MMK: "By měla přispět k úspoře elektrické energie až o 70 procent a taky by měla přispět ke snížení světelného smogu. Tady tato sadová světla nebyla přímému oku příjemná a ta nová LED budou v teplé bílé barvě, která je pro lidské oko daleko přijatelnější.” 
Petr Popek, pracovník TS Karviná: "Výměna nových LED svítidel není náročná, zhruba trvá deset minut."

Obnova světel je naplánovaná i v příštím roce.

Jana Maierová, vedoucí odboru komunálních služeb MMK: "Jede se hlavně podle revizních zpráv a v příštím roce máme připraveny projekty na část Karviné-Nové Město. "

Na celém území města se nachází přibližně 5 a půl tisíce světelných bodů. na obnovu a údržbu vynakládá město několik milionů korun, zahrnuje nejen výměnu svítidel, ale i natírání sloupů, čištění skel a podobně.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy