Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zastupitelé Karviné schválili dotace z Fondu primátora, peníze dostane i Slezská univerzita

  • Karviná,

Na posledním zasedání zastupitelů se kromě schvalování výše rozpočtu na příští rok shodli zastupitelé i na středně a dlouhodobých plánech města a také se schvalovalo rozdělování peněz z Fondu primátora města nebo dotace pro Slezskou univerzitu.

V rámci středně nebo dlouhodobých plánů nemá město v plánu zatížit rozpočet úvěrem.

Jan Wolf, primátor Karviné: "My jsme se tady dlouhodobě trápili s tou minulostí, kdy jsme tady měli obrovský úvěr přes miliardu korun a deset let jsme ho spláceli a já nejsem moc velký zastánce úvěrového zatížení, Pokud to nemá jasný dopad do investiční činnosti, tak zatím nepřemýšlím nad tím, že bychom to město chtěli zatížit, zatím si vystačíme sami. V případě, že bychom řešili nějaký velký projekt, kde je nějaká návratnost, tak samozřejmě to financování externí můžeme využít, protože je třeba levnější pro nás, ale v této chvíli o tom nepřemýšlíme."

Naopak, město počítá s dotacemi, které by pomohly transformovat Karvinsko.

Jan Wolf, primátor Karviné: "Dnes se mluví o Fondu spravedlivé transformace, to jsou peníze z EU, ale ten systém je složitý a byrokratický, takže nevím, jestli v roce 2022 si sáhneme na některé tituly, samozřejmě budeme hledat různé zdroje, protože na to financování je vždycky dobře mít doplněné extérní zdroje, které ten projekt celkově změkčí."

Dalším bodem programu bylo schválení dotace pro Slezskou univerzitu.

Jan Wolf, primátor Karviné: "My jsme finančně podpořili Slezskou univerzitu, je to na projekt tzv. Eden Karviná, kde SU bude hlavním nositelem tohoto projektu. Je to obrovský projekt a musíme někde začít. Jsme rádi, že jsme je mohli podpořit a věřím tomu, že na tom projektu se bude dále pracovat a bude mít určité kontury tak, abychom byli schopni podat v nějakém čase žádost k Evropské komisi."

Finance se i letos rozdělovaly i z Fondu primátora.

Jan Wolf, primátor Karviné: "My každoročně máme Fond primátora, ono to vypadá, že je to fond, který si rozděluje primátor. Ono to tak není, Fond primátora je přesně určená komise, která schvaluje a doporučuje jednotlivé projekty, kde jednotlivé spolky, sdružení a kulturní a sportovní, sociální projekty tam se schvalují. Každoročně schválíme spoustu těchto drobných projektů, já jsem za to rád, protože ta spolková činnost díky tomu jde v Karviné vidět."

Většina projektů, které se z Fondu primátora schvalují, zahrnuje podporu činností a aktivit dětí a mládeže.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy