Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Informatiku se učí na ZŠ Prameny v Karviné už malí třeťáci

  • Karviná,

Karvinská Základní škola Prameny zařadila v tomto školním roce do výuky na prvním stupni i informatiku. Pro malé žáky je pojata hravě a prakticky, děti se například učí rozpohybovat předměty z Lega nebo programují robotické hračky.

Digitální technologie se stala součástí běžného života a zařadila se i do školní výuky napříč předměty. Na Základní škole Prameny ji vyučují už od třetí třídy.
V učebně informatiky pro první stupeň se malí třeťáci seznamují s robotickými hračkami.

Lucie Bugla, učitelka: "Jako Bee-boty, housenku nebo různé roboty. Ve čtvrté třídě už používají a zdokonalují to, co se naučili, používají kódování, algoritmy a používají kromě robotických hraček také robotické stavebnice Lego-WeDo v učebně Lego. V páté třídě používáme program Scratch."
anketa, žákyně 5. ročníku: "Je to s nimi velká zábava, programujeme je a učíme se tím." 

Děti roboty umí nejen naprogramovat, ale ze stavebnic s si je také umí postavit a rozpohybovat.

anketa, žáci 5. ročníku: "Je to zábavné tím, že to je Lego, s ním jsme si hrál, když jsem byl menší a ještě k tomu používáme tablety, takže to je s tou informatikou hodně propojené."
S výukou informatiky začala škola v tomto školním roce.

Dagmar Czinege, ředitelka ZŠ a MŠ Prameny: "Já jsem moc ráda, že jsme pro tento předmět získali mladé ambiciózní učitelky, jedna studuje obor Informatika na Ostravské univerzitě, takže je předpoklad, že tento předmět u nás bude kvalitně učen."

Učitelky musely zpracovat zcela nové osnovy k tomuto předmětu podle předlohy Ministerstva školství a rámcového vzdělávacího programu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy