Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nadace OKD rozdělovala ceny, několik jich získali lidé a organizace z Karviné

  • Karviná,

Nadace OKD i letos předala ceny za nejlepší neziskové projekty roku v kategoriích Projekt roku, Inovativní projekt a Srdcař roku 2021. Ocenění převzali jednotlivci i organizace z Karviné.

Nadace OKD již potřinácté předala ceny neziskovým organizacím, spolkům i jednotlivcům a poděkovala tak lidem, kteří v nich pracují.

Lukáš Raszyk, náměstek primátora: "Já jsem rád, že tady tyto organizace máme. Jde vidět, že spolková činnost v našem městě je velmi dobrá a na vysoké úrovni, protože těch nominací, těch organizací z města byla spousta, některé dokonce vyhrály, za to jsme rádi, takže bych chtěl touto cestou poděkovat všem, kteří jsou aktivní, kteří se podílejí na té činnosti."
Karolína Preisingerová, ředitelka Nadace OKD: "Letos jsme se nemohli vůbec rozhodnout, protože jsme oceňovali mnohem víc neziskových organizací a osobností, takže tam bylo 11 vítězů a za to jsme moc rádi."

Karvinské organizace a osobnosti uspěli hned několikrát. Nejlepším Projektem roku se stala organizace Iniciativa Dokořán z.s. s projektem „Dokořán lidem 2020.“ 

Lukáš Heczko, předseda Iniciativy Dokořán: “My si toho vážíme. Když jsme ty dva roky zpátky, když přišla ta korona krize, tak jsme stáli a přemýšleli co dál,  jsme stáli před křižovatkou, jestli se na to všechno vykašlat, počkat až to přejde nebo se snažit a dělat akce ve všech těch omezeních, co se neustále měnily. Šli jsme do toho a jsme rádi za podporu Nadace OKD nejen finanční, ale i psychickou."

Za projekt Otevřené brány získala ocenění i karvinská Galaxie centrum pomoci. Tento projekt zahrnuje návštěvy zahrady, kde probíhá setkání dětí,seniorů a zdravotně hendikepovaných, kteří si užívají den plný hudby, zábavy nebo, workshopů.

Marcel Dvořák, ředitel Galaxie centrum pomoci: “Děkuji Nadaci OKD, že ocenila náš projekt Otevřené brány, kde se snažíme přiblížit svět hendikepovaných normální komunitě lidí i tady v Karviné. Už to byl letos třetí ročník, návštěvnost stoupá a máme i pozitivní reakce od rodičů ze škol okolních."

Jedním z oceněných srdcařů byl i Roman Koch, zaměstnancem společnosti OKD, který od roku 1980 působí jako člen výboru horolezeckého oddílu TJ Baník Karviná. Oceněn byl poprvé.

Roman Koch, Srdcař roku: “Jako každého člověka každé to ocenění potěší a jelikož jsem Srdcař, tak mě to zahřálo u srdíčka. Požádal jsem o grant na vybavení instruktorů jistícími pomůckami."

Jistící pomůcky využijí instruktoři při tréninku dětí a mládeže na umělých stěnách, ale také na skalách a ve velehorském terénu.

Ocenění v kategorii Inovativní projekt získaly hned 4 organizace, z toho dvě jsou spojeny s Karvinou. Za nejlepším Inovativním projektem s názvem „Uklidíme naše okolí!“ stojí organizace Adesse ecology.

Jakub Martyčák, zakladatel Adesse ecology: “Je to fajn, když si někdo všimne toho, co děláte, že se to nějak daří a jsme moc rádi za to. V současné době naším hlavním projektem je likvidace největší černé skládky tady na Karvinsku, která se nachází v Karviné-Dolech.Během nějakých 12 úklidů jsme odvezli 28 tun odpadu za pomocí dobrovolníků. Podporuje nás město, Nadace OKD a mnoho dalších sponzorů, za což děkujeme. Dobrovolníků máme zatím dost, ale pokud by se někdo chtěl přidat, budeme rádi, máme tam toho k likvidaci opravdu hodně."

A Ocenění v této kategorii získala také Regionální knihovna Karviná s projektem Společně s úsměvem III.

Markéta Kukrechtová, ředitelka RKK: "My si velmi vážíme každého ocenění a velmi si vážíme spolupráce, kterou máme již dlouhodobě s Nadací OKD. Karvinská knihovna získala 3. místo za projekt Společně s úsměvem III. Propojili jsme děti ze speciální základní školy se ZŠ U Studny a realizovalo se v rámci projektu setkání těchto dětí na kreativních dílničkách, byl vydán také v rámci tohoto projektu také komiks o Karviné. Knihovna získala za třetí místo finanční dar od Nadace OKD, který použijeme na realizaci dalšího projektu pro děti a mládež, zakoupíme do knihovny Týpý, který použijeme na aktivity v letních měsících venku."

Nadace OKD 4. prosince spustila příjem žádostí v programu Pro region a také minigrantový program Srdcovka na rok 2022.

Karolína Preisingerová, ředitelka Nadace OKD: "Mohou podávat neziskové organizace a patroni své projekty a příští rok je můžeme podpořit finanční částkou na rozvoj jejich činnosti."
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy