Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dvanáctileta plavkyně z Karviné Nela Hajdušíková se stala mistryní ČR

  • Karviná,

Dvanáctiletá Nela Hajdušíková z oddílu Kosatek uspěla na Mistrovství České republiky v plavání.. Domů do Karviné přivezla zlatou a bronzovou medaili.

Tohle je Nela Hajdušíková, členka plaveckého oddílu Kosatky Karviná. Plavat začala v pěti letech a ve svých dvanácti je držitelkou titulu Mistryně ČR. Závody se konaly v Litoměřicích.

Nela Hajdušíková, členka plaveckého oddílu Kosatky Karviná: "Konkurence tam byla obrovská, proto mě to donutilo vydat co největší výkon."

Zlatou medaili získala za nejrychlejší uplavání disciplíny 200 metrů znak. Šlo také o oddílový rekord.

Nela Hajdušíková, členka plaveckého oddílu Kosatky Karviná: "Měla jsem čas 2,34 a na 100 znak jsem byla třetí a čas. Byla jsem hodně překvapená, trenérka mě hodně motivovala, abych byla první."

Nela pravidelně už sedm let trénuje několikrát týdně. Momentálně se krytý bazén rekonstruuje, dojíždí proto plavat do Ostravy.

Nela Hajdušíková, členka plaveckého oddílu Kosatky Karviná: "Tréninky máme třikrát do týdne a i když teď máme ztížené podmínky, tak se všichni snaží, abychom co nejvíce trénovali."
Tomáš Kaluža, trenér a místopředseda oddílu plavání Kosatky Karviná: "Když jsme se společně dívali na přihlášky na plavecké závody, tak jsme lehce doufali, že by tento úspěch mohl být krásný, ale nečekali jsme, že bude zlatý."

Z každého svěřence, který dosahuje celostátních a mezinárodních úspěchů, mají trenéři radost. V budoucnu by chtěla Nela cestovat a závodit v různých zemích světa.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy