Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Prvním občánkem Karviné roku 2022 je chlapeček Michael

  • Karviná,

První občánek Karviné přišel na svět v porodnici Nemocnice s poliklinikou v Karviné-Ráji 1. ledna ve 12 hodin 16 minut. Z důvodu zákazu návštěv v nemocnici předal jeho mamince dárky od primátora města zdravotnický personál.

Tohle je první karvinské miminko roku 2022. Malý Michael se narodil 1. ledna ve 12 hodin 16 minut, při příchodu na svět vážil 2180 gramů a měřil 47 cm. Mamince i miminku tradičně gratuloval primátor města prostřednictvím personálu nemocnice a dárků pro miminko i maminku.

Věra Murínová, mluvčí NsP Karviná-Ráj: "Určitě to bude velký bojovník a věříme, že i sportovec, přišel na svět o malinko dříve než byl plánovaný termín, ale oba jsou s maminkou v pořádku, těší se dobrému zdraví a už jsou doma."

V loňském roce se v karvinské porodnici narodilo skoro 800 dětí, přibližně stejně jako v roce 2020.

Věra Murínová, mluvčí NsP Karviná-Ráj: ” My jsme rádi, že jsme si v roce 2021 jsme si udrželi ten trend rodinné porodnice, ve které se narodilo 771 krásných zdravých novorozeňat. Je to zhruba stejný počet jako v roce 2020, lišil se jen nepatrně a to díky tomu, že jsme měli v lednu částečně uzavřenou porodnici z důvodu malování a rekonstrukce. Letos bychom chtěli v tomto trendu pokračovat, chceme si udržet to renomé a kvalitu péče, kterou naše rodinná porodnice poskytuje.”

Chlapců se loni v karvinské porodnici narodilo 436 a děvčátek 348.

Věra Murínová, mluvčí NsP Karviná-Ráj: "Nejčastější klučičí jména byla Matyáš, Dominik a Sebastián, nejčastější dívčí jména byla Barbora, Anna a Ema.Narodilo se nám i pětikilové miminko, 5180 g je už úctyhodná váha, kterou maminka musela nosit. Děťátko se narodilo zdravé, maminka i miminko byly v pořádku, takže z toho máme velkou radost."

Karviná ve spolupráci s Nemocnicí s poliklinikou v Karviné-Ráji nabízí od listopadu v porodnici novou službu. Po porodu nemusí maminky chodit vyřizovat rodný list dítěte na úřad, ale dostanou ho přímo v porodnici.

Věra Murínová, mluvčí NsP Karviná-Ráj: “Velice si vážíme spolupráce a podpory magistrátu města, který k tomu dává obrovský servis a chceme v této službě letos pokračovat a rozšířit ji na dva dny v týdnu tak, abychom uspokojili všechny maminky, které porodí bez ohledu na to,který den v týdnu to bude."

Nahlásit chybu
Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail