Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pro lepší vzdělávání dětí vysadili v Karviné do areálů škol a školek nové stromy a keře

  • Karviná,

V Karviné se kromě plánovaných výsadeb pustili i do výsadby stromů a keřů v areálech škol a školek. Jde o vzdělávací projekt, jehož cílem je naučit děti poznávat jednotlivé druhy stromů a keřů a umět se o dřeviny postarat.

V areálu karvinských škol a školek přibyly nové stromy a keře. Každá škola i školka si mohla sama vybrat, jaké druhy a jaký počet si přeje vysadit.

Jan Wolf, primátor Karviné: “Jde o vzdělávací program, aby se děti naučily poznávat, o jaké druhy stromů se jedná, tzn. ty stromy budou označeny jak českým tak latinským názvem. Děti se budou o tyto stromy starat, takže je to jedna z forem, jak v dětech budovat kladný vztah k přírodě."
Jana Maierová, vedoucí Odboru komunálních služeb MMK: "Budou zajišťovat zálivky, hnojení a pletí a město potom ve třetím roce provede výchovné řezy u těchto stromů."

Celkově ve školách a školkách přibylo 50 různých stromů a přes 220 keřů.

Tomáš Trampler, správce zeleně: "Jsem rád, že pedagogové z MŠ se rozhodli umístit do školek i ovocné stromy, jsou tam jabloně, hrušeň, oskeruše tam je, z keřů nějaké borůvky, ostružiny."

Některé ovocné stromy jsou zakrslé, aby si děti samy mohly sbírat úrodu.

Michael Klos, ředitel ZŠ a MŠ Slovenská: "Je to určitě zpestření, máme tady jabloně, ostružiny, ty děti budou moci sledovat vývoj toho stromu, potom si nasbírat ovoce, určitě to bude fajn."

Celý tento projekt byl financován z rozpočtu města.

Nahlásit chybu
BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

IPO PRIMO s. r. o. - Č. Těšín
Český Těšín
od 106 do 111 Kč/hod.

Detail

MaAnBa Plus s.r.o. - Č. Těšín
Český Těšín
od 120 Kč/hod.

Detail