Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči měli v neděli kvůli větru plné ruce práce, vítr v Karviné vyvracel hlavně jasany

  • Karviná,

V celém Moravskoslezském kraji od nedělního rána do večerních hodin vyjížděli jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů kvůli silnému větru ve sto případech. Výjezdy se týkaly i samotné Karviné.

Šlo tradičně hlavně o odstraňování popadaných stromů a silných větví, hasiči také odstraňovali či provizorně připevňovali plechové střešní krytiny. Výjezdy se týkaly i samotné Karviné, i tady museli hasiči zasahovat kvůli uvolněné střešní krytině, dopravní tabuli a vícekrát byli zavoláni kvůli nahnutým a spadlým stromům. Správce zeleně Tomáš Trampler také hned v pondělí zmapoval situaci ve městě.

Tomáš Trampler, správce zeleně: “Vždycky po větru vyrážíme do města, obcházíme nejvýznamnější části a hodnotíme, jestli není někde nějaká zakleslá větev, jestli nehrozí nějaké nebezpečí. naštěstí tento vichr neudělal moc škody. V parku Boženy Němcové vítr vyvrátil kolem pěti stromů, většinou jsou to jasany. Proč zrovna jasany? Jasan v poslední době trpí houbovou chorobou chalara, tato houba způsobuje částečný úhyn kořenového systému těchto dřevin."

Zároveň správce zeleně vyzývá, pokud si někdo z občanů sám všimne větrem poškozeného stromu, ať toto místo kvůli kontrole a případnému zásahu nahlásí.

Tomáš Trampler, správce zeleně: “Budeme velice rádi, jakýkoliv poznatek ať lidé okamžitě telefonují a prostřednictvím TS Karviná škody zlikvidujeme."

Všechny události se obešly bez zranění i bez větších materiálních škod.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy