Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

OPF Karviná otevřela dveře novým zájemcům, fakultou je provedli sami studenti

  • Karviná,

Obchodně podnikatelská fakulta zorganizovala pro nové zájemce o studium dny otevřených dveří, a to prostřednictvím online přenosu i osobní prohlídkou fakulty. Zájem ze strany středoškoláků byl velký.

V sále obchodně podnikatelské fakulty se sešli zájemci z řad středoškoláků, aby se seznámili s možnostmi a podmínkami studia především ekonomicky zaměřených programů na fakultě, představeny jim byly všechny stipendijní programy i nabídky zahraničních stáží. Studenti OPF provedli zájemce o studium fakultou.

Marian Lebiedzik, proděkan pro rozvoj a vnější vztahy OPF Karviná: "Těší nás poměrně velký zájem o tento den otevřených dveří i v těchto složitých dnech. Na úvod jsme uvítali všechny zájemce v prostorách malého sálu, kde jsme odprezentovali možnosti a podmínky studia, zodpověděli dotazy a v druhé části mají uchazeči možnost prohlédnout si prostory fakulty včetně celé řady specializovaných učeben pro výuku jednotlivých specializovaných programů."

Mezi nejnovější studijní prostory vybudované na fakultě patří edukační laboratoř, kde se budou například scházet studenti nově akreditovaného studijního programu Inovativní podnikání.

Dalibor Šimek, týmový kouč studijního programu Inovativního podnikání: "Inovativní podnikání je mezinárodní vzdělávací koncept, který jsme dovezli z Finska. Je to založeno na tom, že se studenti učí podnikat tím, že podnikají. Je to založeno na týmovém učení, nejsou tam školní lavice, není tam frontální výuka, nejsou tam ty klasické věci, které známe ze studijních programů jiných, ale je to vyloženě postaveno na tom, že studenti přebírají zodpovědnost, sami si rozhodují v čem se chtějí vzdělávat a to podnikání je bráno jako prostředek k jejich rozvoji. Edukační laboratoř bude jejich zázemím pro ty první dva tři ročníky, máme určené další prostory, které budou určené jako zasedačky, místnosti pro týmové srazy, ale ten open space bude sloužit pro srazy těch týmů jednotlivých."
Do budoucna se počítá s tím, že část prostoru bude pro tento studijní program vyhrazena i v nové budově projektu Cepis, tedy v Centru podnikání, profesních a mezinárodních studií, které vyroste poblíž fakulty.

Dalibor Šimek, týmový kouč studijního programu Inovativního podnikání: "Tam plánujeme vyloženě patro a půl pro tento studijní program, který tam bude mít zázemí pro to vytvořené."

anketa: uchazeči o studium na OPF Karviná: "Jelikož bydlím v Karviné, tak to mám blízko. Navíc, tato fakulta má dobré recenze, je kvalitní a co je důležité, tady nejsou žádné přijímačky, takže se nemusím stresovat v předmaturitním období." "Zaujal mě marketing hlavně, protože je to takový kreativní obor, je tam málo matematiky a hodně angličtiny, angličtina mi jde, takže mi to nevadí."

Marian Lebiedzik, proděkan pro rozvoj a vnější vztahy OPF Karviná: "OPF patří mezi lepší fakulty nabízející ekonomické vzdělání v rámci ČR. Jsme o tom přesvědčení, dokládá to i skutečnost, že jsme v minulých dvou letech akreditovali celou řadu nových studijních programů, velmi atraktivních jako je Inovativní podnikání, Mezinárodní obchod, Digitální business, které jsou svým způsobem v podmínkách ČR unikátní. Věříme, že zájem bude i o další tradiční obory, které nabízíme již několik let studentům. Těšíme se, že je po prázdninách uvítáme v našich prostorách na OPF."

Přihlášku na fakultu je možné podat do 31. března. Na speciálních webových stránkách studujopf získají uchazeči veškeré potřebné informace ke všem studijním programům.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail