Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinský hokej začíná znovu vzkvétat pod novým vedením

Karviná |

O karvinský hokej je ze strany dětí a mládeže nebývalý zájem. Ten přišel se změnou ve vedení klubu poté, co město ukončilo podporu dlouhá léta fungujícího SK Karviná, pod jehož hlavičkou hrával od roku 2017 hokejový tým HC Býci Karviná. Důvodem byly vlekoucí se ekonomické problémy tohoto spolku.

V roce 2020 převzal karvinský hokej tým zkušených hokejistů pod názvem Hokejový klub Karviná. Díky této změně je zájem o hokej v Karviné vysoký.

Jan Wolf, primátor Karviné: "My po těch dlouhodobých problémech, které u hokeje byly, jsme rádi, že jsme udělali ten krok, kdy jsme dali možnost novému vedení, aby se o hokej začali starat jinak, než se staralo předcházející vedení. Ten výsledek je takový, že se děti začínají vracet, máme pozitivní informace, že to ti kluci, kteří to vedou, to vedou dobře a my jsme za to rádi, protože hokej je součástí našeho města a sportovní fenomén."
Martin Kytka, předseda HK Karviná, trenér: "Děti, které s námi trénují, tak to jsou děti, které nikdy hokej nehrály, tak děti od předchůdců. Aktuálně máme v klubu 145 dětí, které s námi pravidelně trénují a navštěvují tréninkové jednotky."

Děti trénují 5x týdně, k tomu mají i organizovaní přátelské zápasy. Vy právě sledujete trénink přípravky ročníků 2018 a výš, zvlášť trénují děti ze 3., 4. a 5. třídy, mladší žáci, starší žáci a dorost.

Martin Kytka, předseda HK Karviná, trenér: "Co se týká těch dětí, které jsou na ledě, to jsou úplní začátečníci. Jsou rozděleni do třech bloků. Uprostřed jsou děti, které jsou poprvé na ledě, vlevo jsou děti, které zvládají základy a vpravo jsou děti, které hrají zápasy."

Dětem se věnuje tým osmi trenérů, jsou to hokejisté s bohatými zkušenostmi jak trenérskými tak hráčskými, dětem se věnuje například extraligový hokejista Miroslav Javín.

Miroslav Javín, hlavní trenér mládeže: "Snažím se vzpomínat na to, jak jsme se to učil já a dnes jsme na to i školeni, takže víme, co je učit. Já osobně jsem zastánce toho, že děti se nejvíce naučí díváním. Vždy vezmeme nějaký příklad toho nejlepšího, ukážeme dětem, že i jejich vrstevníci to mohou umět, takže takto, ale učí se i pomocí stoliček atd."
anketa: členové HK Karviná: "Baví mě to moc, rozhodla jsem se, protože jsem viděla brášku a bylo to super. " "Je to fajn, začal jsem chodit, protože mě sem přitáhl kamarád a baví mě to hodně.”

Zvláštní speciální každodenní tréninky mají brankáři. Věnují se jim lidé, kteří sami v bráně stáli. Patří mezi ně Petr Bolek, který chytal ve Vítkovicích. Začínající brankáře trénuje už 25 let.

Petr Bolek, trenér brankářů: "Brankáři, to je úplně jiná kategorie než jsou hráči. Brankáři musí trénovat své věci, musí umí bruslit stejně dobře jako hráči, ale své speciální bruslení. Věnujeme se chytání. U takové kategorie tak střelba na vyrážečku, na lapačku, po ledě. Toto by měli zvládnout do určité kategorie, takže práce, každodenní práce s těma klukama a pak z nich možná budou nějací hokejisti."
anketa: členové HK Karviná: "Já jsem chtěl být brankářem, protože to vypadá zajímavě a pan trenér Bolek je strašně moc hodný." "Díval jsem se na televizi a dostal mě gólman Marc-André Fleury." "Já hraju od čtyř let a chci být brankářem, protože mě to baví. Umíme udělat rozkleky a můžeme to proti starším klukům používat a oni nám nedají gól."

Vizí klubu je naučit všechny děti skvěle bruslit a nastoupit do všech soutěží v rámci českého hokejového svazu od přípravek až po dorost. Klub má kromě nového názvu i nové logo a podporu města.

Martin Kytka, předseda HK Karviná, trenér: "Karviná, jako hlavní podporovatel sportu, nám umožnila provozovat hokej jako novému spolku, takže jsme za to určitě rádi."

Další zájemci jsou tady vítáni, rodiče mohou s dětmi přijít osobně v pondělky středy a pátky si hokej vyzkoušet, vše potřebné jim bude zapůjčeno.

Nahlásit chybu


K tématu

Akce Společně v jednom týmu propojila malé hokejisty z Frýdku-Místku, Třince a Kopřivnice

19. června 2023 16:06 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Hokejoví trenéři připravili pro děti z Frýdku-Místku, Třince a Kopřivnice akci nazvanou Společně v jednom týmu. Cílem bylo absolvovat různé pohybové aktivity. A hlavně navázat nová přátelství. Zároveň dát tréninkům nový náboj mimo ledovou plochu.

Hokejisty Vítkovic nově povedou Holáň, Šimíček a Trnka

9. října 2023 15:05 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Vedení hokejových Vítkovic po nevydařeném vstupu do extraligy obměnilo realizační tým. Z pozice hlavního trenéra povede tým Miloš Holaň, nově s ním ale na střídačce budou spolupracovat sportovní ředitel Roman Šimíček a také dosavadní trenér juniorů a současně asistent české reprezentace do 20 let Pavel Trnka.

HC Vítkovice vyhrály i ve druhém zápase ligy mistrů. Švýcary zdolaly 4:1

4. září 2023 9:47 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Hokejisté Vítkovic parádně rozjeli novou sezónu a v Lize mistrů vyhráli i ve druhém zápase, když zdolali Švýcarský tým 4:1. Všechny góly padly ve druhé třetině a velkou pochvalu zaslouží nový gólman Matěj Machovský.


Technická závada při nabíjení elektrokoloběžky způsobila požár bytu v Příboře, pět osob zraněno

Včera 19:44 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

V Příboře v úterý odpoledne hořelo v bytě v 7. nadzemním podlaží bytového domu. Bylo nutné evakuovat jeho obyvatele, což započali policisté, kteří dorazili jako první. Dům muselo opustit celkem 16 osob. Jeden člověk byl odnesen pomocí transportní plachty. Zranilo se celkem pět lidí.

Na hrobu ve Vítkovicích si ustlal bezdomovec. Návštěvníci hřbitova na něj zavolali strážníky

Včera 10:11 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Tak to tady ještě nebylo. Ostravští strážníci museli řešit velmi neobvyklou situaci, kdy je vyděšená seniorka přivolal na hřbitov, že jí na hrobě spí nějaký muž. Ukázalo se, že jde bezdomovce, kterého zmohl alkohol.

Hasiči SDH Karviná-Ráj oslavili na Lodičkách 100 let

Sbor dobrovolných hasičů z Karviné-Ráje uspořádal na Lodičkách slavnost ke 100. výročí založení sboru. Nechyběla ukázka českých i polských hasičských sborů, mše s požehnáním a také vyznamenání zasloužilých hasičů.

Rybáři z Frýdlantu pořádali na řece Ostravici závody Beskydský pstruh

Rybáři z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali závody Beskydský pstruh. Do soutěže se zapojilo 26 lovců.

Most v Polance nad Odrou je opět průjezdný, součástí stavby je i cyklostezka

20. května 2024 12:35 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

Po dlouhých 14 měsících uzavírky je most přes řeku Odru v Polance od pondělí 20. května opět průjezdný. Zrekonstruovaný most nyní slouží řidičům, cyklistům i chodcům, součástí mostu je smíšená cyklostezka, kterou vybudovalo město Ostrava. Během rekonstrukce pomáhali i potápěči, kteří za pomoci uhlíkových elektrod odstraňovali základy středového pilíře původního mostu.

Na I/68 nedaleko slovenských hranic havarovaly dva kamiony a pět osobních vozidel

20. května 2024 16:05 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Na silnici I/68 u obce Bystřice mezi Třincem a Jablunkovem v pondělí odpoledne havarovaly dva kamiony a pět osobních vozidel. Na místě zasahují složky IZS, hlášena je jedna zraněná osoba. Silnice ve směru na Slovensko musela být uzavřena.

Tanec Fokus ve větším formátu obsadil zimní stadion

Skvělá atmosféra provázela letošní 9. ročník akce Tanec Fokus, která se poprvé konala v prostorách zimního stadionu. Na ploše se předvedla více než tisícovka tanečníků v celkem 85 choreografiích nejrůznějších tanečních stylů. To vše probíhalo pod dohledem téměř 1 500 diváků.

Policejní vyjednavač učil zdravotníky Karvinské hornické nemocnice reagovat na útočníka

20. května 2024 17:05 | Karviná | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

90 zdravotníků Karvinské hornické nemocnice prošlo speciálními kurzy, které je učí, jak reagovat na aktivního útočníka. Nové dovednosti získali pod vedením zkušeného policejního vyjednavače z pražské policejní speciální pořádkové jednotky.

V Havířově-Šumbarku bylo poškozeno plynové potrubí, policisté a hasiči evakuovali desítky lidí

20. května 2024 13:27 | Havířov | Lukáš Zavadil

Pět jednotek hasičů a další složky IZS zasahují v Havířově-Šumbarku. Mělo tam dojít k poškození středotlakého plynového potrubí. Příčina zatím není jasná. Lidé by měli dbát pokynů policistů.

Ve Frýdku-Místku se udržuje na 170 hektarů travnatých ploch

Jarní počasí letos přišlo o něco dřív než loni. Díky tomu vyjely do ulic Frýdku-Místku také dříve sekačky na trávu. Pravidelné kosení je opět v plném proudu. Pracovníci technických služeb v průběhu sezóny udržují na 170 hektarů travnatých ploch.

Sociální služby Karviná obnovují vozový park pro pečovatelskou službu

Sociální služby Karviná uspěly ve výzvě projektu IROP z roku 2023 a mohli prostřednictvím dotace zakoupit nové automobily pro pečovatelskou službu.

Karvinští studenti zvládli v rámci náborové akce fyzické testy policistů

Studenti pěti karvinských středních škol dostali příležitost vyzkoušet si fyzické testy, které jsou nutné pro přijetí k policii.Kdo je splnil dostal rok platný certifikát.Pokud se rozhodnou rozšířit řady policistů, nemusí fyzické testy dělat znovu.

Karviná už potřetí ocenila zdravotníky na zámku Fryštát

Vedení Karviné se rozhodlo udělit Pamětní list Rady města Karviné osobnostem ve zdravotnictví. Vybráni byli ti, kteří svou práci dělají zodpovědně, s velkým nasazením a mimořádným rozsahem odborných aktivit.

Aktuálně z Karviné: Končí 2. etapa opravy ulice Borovského

Ulice Borovského je nyní průjezdná i v části 2. etapy, tzn. od křižovatky s ulicí Komonautů po ulici Na Kopci, kde byl vybudován nový kruhový objezd.

Devadesát zdravotníků Karvinské hornické nemocnice se učilo bránit proti agresi pacientů

90 zdravotníků Karvinské hornické nemocnice prošlo speciálními kurzy, které je učí,jak reagovat na aktivního útočníka. Nové dovednosti získali pod vedením zkušenéhopolicejního vyjednavače z pražské policejní speciální pořádkové jednotky.

Mladí hasiči závodili v Havířově v požárním útoku a štafetě uzlů

Sbor dobrovolných hasičů Havířov-Město se stal organizátorem osmého kola Mládežnické ligy okresu Karviná. Do soutěže v požárním útoku a v uzlové štafetě se zapojilo 9 družstev mladších žáků a 15 družstev starších žáků.

Karvinský hokej začíná znovu vzkvétat pod novým vedením
Vydáno 8. února 2022 14:58, Karviná, Monika Danková
O karvinský hokej je ze strany dětí a mládeže nebývalý zájem. Ten přišel se změnou ve vedení klubu poté, co město ukončilo podporu dlouhá léta fungujícího SK Karviná, pod jehož hlavičkou hrával od roku 2017 hokejový tým HC Býci Karviná. Důvodem byly vlekoucí se ekonomické problémy tohoto spolku.

V roce 2020 převzal karvinský hokej tým zkušených hokejistů pod názvem Hokejový klub Karviná. Díky této změně je zájem o hokej v Karviné vysoký.

Jan Wolf, primátor Karviné: "My po těch dlouhodobých problémech, které u hokeje byly, jsme rádi, že jsme udělali ten krok, kdy jsme dali možnost novému vedení, aby se o hokej začali starat jinak, než se staralo předcházející vedení. Ten výsledek je takový, že se děti začínají vracet, máme pozitivní informace, že to ti kluci, kteří to vedou, to vedou dobře a my jsme za to rádi, protože hokej je součástí našeho města a sportovní fenomén."
Martin Kytka, předseda HK Karviná, trenér: "Děti, které s námi trénují, tak to jsou děti, které nikdy hokej nehrály, tak děti od předchůdců. Aktuálně máme v klubu 145 dětí, které s námi pravidelně trénují a navštěvují tréninkové jednotky."

Děti trénují 5x týdně, k tomu mají i organizovaní přátelské zápasy. Vy právě sledujete trénink přípravky ročníků 2018 a výš, zvlášť trénují děti ze 3., 4. a 5. třídy, mladší žáci, starší žáci a dorost.

Martin Kytka, předseda HK Karviná, trenér: "Co se týká těch dětí, které jsou na ledě, to jsou úplní začátečníci. Jsou rozděleni do třech bloků. Uprostřed jsou děti, které jsou poprvé na ledě, vlevo jsou děti, které zvládají základy a vpravo jsou děti, které hrají zápasy."

Dětem se věnuje tým osmi trenérů, jsou to hokejisté s bohatými zkušenostmi jak trenérskými tak hráčskými, dětem se věnuje například extraligový hokejista Miroslav Javín.

Miroslav Javín, hlavní trenér mládeže: "Snažím se vzpomínat na to, jak jsme se to učil já a dnes jsme na to i školeni, takže víme, co je učit. Já osobně jsem zastánce toho, že děti se nejvíce naučí díváním. Vždy vezmeme nějaký příklad toho nejlepšího, ukážeme dětem, že i jejich vrstevníci to mohou umět, takže takto, ale učí se i pomocí stoliček atd."
anketa: členové HK Karviná: "Baví mě to moc, rozhodla jsem se, protože jsem viděla brášku a bylo to super. " "Je to fajn, začal jsem chodit, protože mě sem přitáhl kamarád a baví mě to hodně.”

Zvláštní speciální každodenní tréninky mají brankáři. Věnují se jim lidé, kteří sami v bráně stáli. Patří mezi ně Petr Bolek, který chytal ve Vítkovicích. Začínající brankáře trénuje už 25 let.

Petr Bolek, trenér brankářů: "Brankáři, to je úplně jiná kategorie než jsou hráči. Brankáři musí trénovat své věci, musí umí bruslit stejně dobře jako hráči, ale své speciální bruslení. Věnujeme se chytání. U takové kategorie tak střelba na vyrážečku, na lapačku, po ledě. Toto by měli zvládnout do určité kategorie, takže práce, každodenní práce s těma klukama a pak z nich možná budou nějací hokejisti."
anketa: členové HK Karviná: "Já jsem chtěl být brankářem, protože to vypadá zajímavě a pan trenér Bolek je strašně moc hodný." "Díval jsem se na televizi a dostal mě gólman Marc-André Fleury." "Já hraju od čtyř let a chci být brankářem, protože mě to baví. Umíme udělat rozkleky a můžeme to proti starším klukům používat a oni nám nedají gól."

Vizí klubu je naučit všechny děti skvěle bruslit a nastoupit do všech soutěží v rámci českého hokejového svazu od přípravek až po dorost. Klub má kromě nového názvu i nové logo a podporu města.

Martin Kytka, předseda HK Karviná, trenér: "Karviná, jako hlavní podporovatel sportu, nám umožnila provozovat hokej jako novému spolku, takže jsme za to určitě rádi."

Další zájemci jsou tady vítáni, rodiče mohou s dětmi přijít osobně v pondělky středy a pátky si hokej vyzkoušet, vše potřebné jim bude zapůjčeno.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/karvina/11000029754/karvinsky-hokej-zacina-znovu-vzkvetat-pod-novym-vedenim