Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinský hokej začíná znovu vzkvétat pod novým vedením

  • Karviná,

O karvinský hokej je ze strany dětí a mládeže nebývalý zájem. Ten přišel se změnou ve vedení klubu poté, co město ukončilo podporu dlouhá léta fungujícího SK Karviná, pod jehož hlavičkou hrával od roku 2017 hokejový tým HC Býci Karviná. Důvodem byly vlekoucí se ekonomické problémy tohoto spolku.

V roce 2020 převzal karvinský hokej tým zkušených hokejistů pod názvem Hokejový klub Karviná. Díky této změně je zájem o hokej v Karviné vysoký.

Jan Wolf, primátor Karviné: "My po těch dlouhodobých problémech, které u hokeje byly, jsme rádi, že jsme udělali ten krok, kdy jsme dali možnost novému vedení, aby se o hokej začali starat jinak, než se staralo předcházející vedení. Ten výsledek je takový, že se děti začínají vracet, máme pozitivní informace, že to ti kluci, kteří to vedou, to vedou dobře a my jsme za to rádi, protože hokej je součástí našeho města a sportovní fenomén."
Martin Kytka, předseda HK Karviná, trenér: "Děti, které s námi trénují, tak to jsou děti, které nikdy hokej nehrály, tak děti od předchůdců. Aktuálně máme v klubu 145 dětí, které s námi pravidelně trénují a navštěvují tréninkové jednotky."

Děti trénují 5x týdně, k tomu mají i organizovaní přátelské zápasy. Vy právě sledujete trénink přípravky ročníků 2018 a výš, zvlášť trénují děti ze 3., 4. a 5. třídy, mladší žáci, starší žáci a dorost.

Martin Kytka, předseda HK Karviná, trenér: "Co se týká těch dětí, které jsou na ledě, to jsou úplní začátečníci. Jsou rozděleni do třech bloků. Uprostřed jsou děti, které jsou poprvé na ledě, vlevo jsou děti, které zvládají základy a vpravo jsou děti, které hrají zápasy."

Dětem se věnuje tým osmi trenérů, jsou to hokejisté s bohatými zkušenostmi jak trenérskými tak hráčskými, dětem se věnuje například extraligový hokejista Miroslav Javín.

Miroslav Javín, hlavní trenér mládeže: "Snažím se vzpomínat na to, jak jsme se to učil já a dnes jsme na to i školeni, takže víme, co je učit. Já osobně jsem zastánce toho, že děti se nejvíce naučí díváním. Vždy vezmeme nějaký příklad toho nejlepšího, ukážeme dětem, že i jejich vrstevníci to mohou umět, takže takto, ale učí se i pomocí stoliček atd."
anketa: členové HK Karviná: "Baví mě to moc, rozhodla jsem se, protože jsem viděla brášku a bylo to super. " "Je to fajn, začal jsem chodit, protože mě sem přitáhl kamarád a baví mě to hodně.”

Zvláštní speciální každodenní tréninky mají brankáři. Věnují se jim lidé, kteří sami v bráně stáli. Patří mezi ně Petr Bolek, který chytal ve Vítkovicích. Začínající brankáře trénuje už 25 let.

Petr Bolek, trenér brankářů: "Brankáři, to je úplně jiná kategorie než jsou hráči. Brankáři musí trénovat své věci, musí umí bruslit stejně dobře jako hráči, ale své speciální bruslení. Věnujeme se chytání. U takové kategorie tak střelba na vyrážečku, na lapačku, po ledě. Toto by měli zvládnout do určité kategorie, takže práce, každodenní práce s těma klukama a pak z nich možná budou nějací hokejisti."
anketa: členové HK Karviná: "Já jsem chtěl být brankářem, protože to vypadá zajímavě a pan trenér Bolek je strašně moc hodný." "Díval jsem se na televizi a dostal mě gólman Marc-André Fleury." "Já hraju od čtyř let a chci být brankářem, protože mě to baví. Umíme udělat rozkleky a můžeme to proti starším klukům používat a oni nám nedají gól."

Vizí klubu je naučit všechny děti skvěle bruslit a nastoupit do všech soutěží v rámci českého hokejového svazu od přípravek až po dorost. Klub má kromě nového názvu i nové logo a podporu města.

Martin Kytka, předseda HK Karviná, trenér: "Karviná, jako hlavní podporovatel sportu, nám umožnila provozovat hokej jako novému spolku, takže jsme za to určitě rádi."

Další zájemci jsou tady vítáni, rodiče mohou s dětmi přijít osobně v pondělky středy a pátky si hokej vyzkoušet, vše potřebné jim bude zapůjčeno.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy