Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vlak v Karviné srazil mladou fenku vlka

  • Karviná,

V Karviné v neděli 6. února 2022 srazil vlak mladou fenku vlka obecného. Informovali o tom strážníci tamní městské policie na svém facebooku. Zvíře leželo několik metrů od kolejiště bez známek života.

Strážníci obdrželi oznámení o sraženém zvířeti ve 13:20, uvádí městská policie na svých stránkách. Na místo se vypravila hlídka strážníků. Vlka nalezli u kolejové trati u ul. Staroměstská. 

Městská policie Karviná: "Na místo byl přivolán myslivec, který potvrdil domněnku strážníků. Byl přivolán i odborník z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR, který na místě potvrdil, že se jedná s největší pravděpodobností o mladou fenu vlka obecného. Pracovník agentury si kadaver vlka odvezl k dalšímu zkoumání."
Miroslav Kutal, vedoucí programu Šelmy, Hnutí DUHA: „Přestože byl vlk nalezený na periferii ostravské aglomerace, nejedná se o překvapivý nález. Vlci v Evropě obývají i hustě osídlenou krajinu. Zde spíše předpokládáme, že se jedná o jedince, který hledal nové teritorium a nedokázal bohužel najít bezpečnou cestu zpět do krajiny mimo město.“ 

Michal Feller, koordinátor hnutí DUHA Ostrava: „Již z nedávných případů sražených losů víme, že pohornickou postindustriální krajinu využívají pro potřeby migrace velcí savci. Nález sražené vlčice v tedy tomto kontextu není nijak překvapivý. Bohužel se tím také potvrzuje, jak velkým ohrožením mohou být pro migrující jedince liniové stavby.“

Přesnou příčinu smrti a původ vlčice prozradí až další zkoumání. Podle odborníků je nejbližší oblast trvalého výskytu vlka ve Slezských Beskydech. To je od Karviné vzdálené vzdušnou čarou jen zhruba 30 kilometrů. Tuto vzdálenost je vlk schopný uběhnout během jednoho dne.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail