Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Odsouzený vrah málem přizabil spoluvězně židlí. Dostal dalších 5 let

Soud rozhodl a dalším trestu pro odsouzeného vraha z Karviné. Tentokrát za útok kovovou židlí na spoluvězně v cele vyfasoval ke stávajícím 12letům dalších 5 roků za mřížemi. Tím si smazal veškeré již odsezené roky, protože vraždil právě před 5 lety.

Velkou část klientů věznic tvoří recidivisté a beznadějné případy, které po propuštění vydrží na svobodě jen pár měsíců. Jedním z nich je i 7 krát trestaný Ondřej Tulej z Karviné, který si nyní odpykává 12letý trest za vraždu, když v roce 2017 ubodal na ulici muže. To mu bylo čerstvě 18 let. Neuklidnil se ani ve věznici a po útoku téměř sedmi kilovou židlí na spoluvězně stojí před soudem znovu.

Martina Schwettrová, mluvčí Krajského soudu v Ostravě: "Obžalovaný měl po slovní rozepři vstoupit do cely a hodit kovovou židlí směrem k poškozenému. Ten ránu vykryl pravou nohou." 

Spoluvězeň už byl propuštěn na svobodu, ale zraněná pata ho i přes operaci stále bolí. Důvodem útoku prý bylo, že ho vyháněl z cely. Údajně je nebezpečný psychopat.

poškozený: "Ten člověk, jak vyjde ven, bude vraždit, bude zase vraždit, bude zase zabíjet lidi. To vám řeknu na rovinu."

Tulej se k činu přiznal a před soudem řekl, že je mu to líto. Soud ho za prohlášení viny potrestal nejnižším možným trestem 5 let vězení. Možná jedinou, kdo věří, že se obžalovaný napraví je jeho sestra. 

sestra obžalovaného: "Soudce by na to měl brát zřetel a měl by ho dát někde do léčení nebo někde." 

I když Tulej dalších 5 let vězení přijal, trest není pravomocný, protože žalobce si ponechal lhůtu na rozmyšlenou. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy