Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné revitalizují prostranství u obchodního domu v centru města

  • Karviná,

Prostranství poblíž obchodního domu v centru Karviné projde výraznou změnou. Celý prostor dostane novou image, od zeleně přes mobiliář a nové chodníky. Práce už začaly, v těchto dnech se odstraňují nemocné stromy a přerostlé keře.

Obyvatelé Karviné se mohou těšit na změnu, která změní image veřejného prostranství podél ulice 17. listopadu a uličky vedoucí od obchodního domu na náměstí. Tato část v centru města už změnu potřebovala.

Jan Wolf, primátor: "My jsme více jak rok připravovali projekt obnovy prostranství před Priorem, protože je to vstupní brána a je už docela zanedbaná, takže jsem rád, že se to podařilo dostat do fáze realizace. Na celém prostranství u obchodního domu až k bývalému VZP dojde k revitalizaci, chystá se obnova chodníků, ty chodníky budou v jiných trasách tak, jak si je lidé přáli, velká betonová plocha bude odstraněna, bude tady nová zeleň, lavičky. Bude také opravený chodník, který vede směrem na náměstí do Fryštátu, takže si myslím, že z toho vznikne nová krásná plocha a ten příjezd do Karviné bude díky tomu příjemnější."

Právě v těchto dnech, kdy je vegetační klid, dochází ke kácení nemocných stromů a přerostlých keřů, které budou nahrazeny novými, těšit se mohou lidé i na novou alej.

Zbyněk Gajdacz, ředitel TSK Karviná: "Většina Karviňáků ví, že dominantou Karviné je sakurová alej, takže i tady dojde k výsadbě dalších sakur."

Změna se neobejde bez bouracích prací, ty začnou hned v březnu, kdy zmizí betonová plocha poblíž obchodního domu a začne i modelace některých ploch včetně přestavby chodníků.

Zbyněk Gajdacz, ředitel TSK Karviná: "Součástí této úpravy bude i vybudování místa pro odpočinek, na kterém bude umístěn mobiliář ve formě lavic a lávek a zároveň bychom tam rádi přestěhovali panely, které jsou dnes v průchodu, tak bychom přestěhovali na tuto stranu. Ty panely už budou vypadat jako z 21. století, měly by být digitální.” 

Nové bude i veřejné osvětlení. O průběhu prací vás budeme průběžně informovat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail