Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karviná má další časovou schránku. Nachází se na střeše historického domu na náměstí

  • Karviná,

Do kopule střechy jednoho ze tří právě zrekonstruovaných historických domů na náměstí byla zabudována časová schránka pro příští generace. Dokumenty, které do ní osobně vložil primátor Karviné, popisují nejen významné současné události týkající se města, ale i současnou situaci v republice.

Časové schránky skrývají nejrůznější vzkazy z minulosti. Letos v únoru byla nová časová schránka umístěna i na kopuli rohového historického domu na náměstí, v rámci rekonstrukce.

Jan Wolf, primátor Karviné: "My jsme tu časovou schránku chtěli umístit v tom krajním domě, v kopuli. Jsou tam informace o současném stavu města, jsou tam malé drobnosti, které možná jestli někdo za 50, 100 let objeví až bude opravovat ten dům, tak zjistí, jak to tady bylo možná před těmi 50 nebo 100 lety. Takže je to vzkaz budoucím generacím. Věřím tomu, že ten dům vydrží dlouho a třeba za těch 100 let to bude taková vzpomínka na nás."

Milan Válek, vedoucí projektu: "Tubus s dokumenty, který obsahuje materiály k dnešnímu datu, vložíme do časové schránky. Ta časová schránka bude umístěna na hrotu kopule domu číslo 33."

Časová schránka je vyrobená z titanzinku, stejně jako krytina střechy. Je to materiál, který dobře odolává povětrnostním vlivům a vydrží dlouhé desítky let. V Karvinském expresu vám připomeneme i původ časových schránek z dřívějška. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail