Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V NsP Karviná-Ráj modernizují rodinné pokoje porodnice, nový kabátek má i dětská oční ambulance

  • Karviná,

Nemocnice s poliklinikou v Karviné-Ráji neustále vylepšuje své zázemí. Mezi poslední modernizace patří právě probíhající přestavba rodinných pokojů na oddělení porodnice a nový kabátek dostala i dětská oční ambulance.

Zpříjemnit dětem pobyt v čekárně i ordinaci Moravskoslezského očního centra. To byl hlavní úkol, kterého se personál nemocnice zhostil s velkým nadšením.

Jiří Slepánek, primář Moravskoslezského očního centra: "Dětští pacienti jsou trochu jiní než dospělí, tak se snažíme, aby to prostředí, do kterého vchází, protože se bojí, bylo přátelské."

Vstup do ordinace je barevný a pohádkový, uvnitř na děti čeká velký plyšový medvěd

Jiří Slepánek, primář Moravskoslezského očního centra: "V čekárně jsme jim nachystali stoleček s malováním, aby se uvolnily před tím vyšetřením, aby nebyly ve stresu."

Pracoviště v těchto prostorách působí asi dva měsíce, předtím navštěvovali malí pacienti dětskou specializovanou vyšetřovnu a ambulanci v počtu přibližně dva tisíce dětí předškolního věku ročně z celého okresu. Proto Moravskoslezské oční centrum dbá na prevenci a za dětmi lékaři dochází i do školských zařízení.

Jiří Slepánek, primář Moravskoslezského očního centra: "Protože důležitá je prevence, pořídili jsme ve spolupráci s zřizovatelem přístroj pro depistáž a screening nových pacientů. S ním chodíme do dětských kolektivů do školek a škol a vyšetřujeme refrakční vady ve třídách, aby děti nemusely chodit sem a tam, kde najdeme nějakou vadu, tak tyto lidi si cíleně zveme."

V blízké době bude v nemocnici otevřeno zmodernizované zázemí pro maminky a jejich novorozence, právě se totiž na porodnickém oddělení přestavují rodinné pokoje, kde mohou trávit čas po porodu i se svými partnery, případně sourozenci nvorozence. Nově budou hotelového typu.

Věra Murínová, mluvčí NsP Karviná-Ráj: "Místnost je plně klimatizována a odpovídá nejvyšším moderním standardům. Očekáváme, že o ty pokoje bude enormní zájem, protože slyšíme na potřeby našich maminek a v podstatě se chystáme otevřít tyto pokoje koncem března letošního roku. V pokojích je lednička, tady bude televize, součástí vybavení vanička, bude tady vyhřívaný pult, místnost bude vybavena pohovkou pro tatínka, dvě standardní nemocniční postele a jsme připraveni dokrýt i přistýlkou pro mladšího sourozence v podobě postýlky."

Na financování přestavby rodinných pokojů přispělo ze svého rozpočtu i město Karviná.

Věra Murínová, mluvčí NsP Karviná-Ráj: "Jsme rádi za tuto úzkou spolupráci, kdy si obě strany uvědomujeme, že zázemí a komfort pro maminky v naší porodnici je důležitý."
Nahlásit chybu


K tématu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail